Jump to content

Oyunları Katılımsız Yapabilir Miyiz?

EKE58

Recommended Posts

Biraz tuhaf gelse de başlığı görene belki böyle birşey yapılabilir.Zaten mantık çok mantıki :dribble: Wininstall ile sistem görüntüsünü al, Ondan sonra oyunu kur istediğin Tr yama vs. yap tekrar sistem görüntüsü al.Bildiğimiz mantık devam.Al sana katılımsız oyun :) Var mı deneyen veya sizin mantığınıza da yattı mı?

Zaten oyunu kurarken CD Key giriyorsunuz bu da çok büyük olasılıkla regedit kayıtlarına işliyor.Wininstall ile aldığımız sistem görüntüsünde de zaten regedit kayıtlarıda var.Bu şekilde olabilir.

Hatta öyleki istersek 2. sistem görüntüsünü almadan önce oyuna girip istrediğimiz konfigürayonları yapabiliriz[Dil seçimi,Çözünürlük ayarları,ve işte sizin bahsettiğiniz cd key girme vs.( tabi eğer oyun içerisinden giriliyorsa)].Birşey söyleyeyim mi beni şimdiden heyecanlandırmaya başladı.

Düşünsenize her zaman bir ton uğraşla kurduğumuz oyunları tek tıkla kurazağız.Tabi bu hala bir teori :)

yapılır neden yapılmasın arkadaşlar hatta portable bile yapılabiliyor internette portable oyunlar mevcut eğer portable yapılabiliyorsa katılımsızda yapılır fakat bunun yapma uzun sürer güncell oyunları paketlemek falan zor olur 5-6 gb hatta daha fazla şimdiki oyunlar :S bir diğer sorunda mesela bendeki oyun katılımsız key ve crack kendilğinden yapılıyor fakat daha sonra oyun keyleri değişti veya crackte sorun çıktı diyelim bu sefer el ile keyde girilmez bu da ayrı bir sorun fakat yapılmak isternirse katılımsız program nasıl yapılıyorsa oyunda öyle yapılabilir

İstenirse gayet iyi bir paket hazırlanıp yapılabilir diyorsunuz yani.Ben bir tane yapmayı düşünüyorum aslında ama bunların boyutu çok büyük olacağından paylaşmak çok zor olabilir.Neyse benim gibi kendi oyun serilerini hazırlayıp satmayı planlayanlar için :wacko: veya oyun kurmakla uğraşmak istemeyenler için ideal bir sistem olur.

oyunları katılımsız yapmasansınız var uharc adlı programla rip liyorsunuz aynı dvd leri nasıl dvdrip yapıyorsanız oyunlarıda aynen o şekil ripleyip cd-key girmeksizin crack vs bunlara gerek duymadan oyun hazırlıya bilirsiniz tabi uharck kullanmayı bilenler bunu yapalir kolay gelsin oyun rip lemek istiyenler pm ata bilirler

• 4 hafta sonra ...

arkadaşlar var yafs olmamı ben de vardı 140 tane hepsıde 2008 2009 oyunlar içinde reg dosyası + masaustune kısayolunu bıle atıyodu hdd elımden düştü oldü çöp oldu yanlız size nasıl olacagını soleyım ılk baş oyunu kuruyorsunuz sonra programfilesden oyunu rarlayıp katılımsızolarak nereye cıkaracagınız kalıyor sonra reg ıle çalısırsa reg olayını halledıyorsunuz ve son aşama masaüstü kısayol onuda katılımsız yapdıkdan sonra WPI ile kodluyprsunuz sonra tıkla kursun ya 140 tqane uff elımden dustu hatta bugun başdan indircem bu sefer arşivim büyük olcak :D ama ılk once oyunu kuracagız sisteme

• 1 yıl yıl...

arkadaşlar o dediğiniz gibi bende 1 tb bi oyun arşivi var ancak oyunu kurarken regediti record altında tutuyorsunuz yani serial ve oyunu nereye atacağınız seçenekleri için sadece yapamadığım tek oyun kaldı (bu aralar yoğunum) gta4 onuda yapınca full arşiv tamam olacak bunun için ileri derece winrar,dos komutu (bat dosyaları için)birasçık autoit ve regediti iyi tanımanız gerek özellikle yüksek boyutlu oyunlarda cd boyutu arşive bölerek hem cdlere sığdırabilir hemde katılımsız hızlı kurulum yapabilirsiniz int kafeciler için vaz geçilmez oluyor ayrıca harddiskiniz usb ise tadından yenmez

• 1 ay sonra...
ben oyunları genellikle sim(smart install maker) ile yapıyorum. daha kaliteli oluyor :D

Evet Onur artık biz de öyle yapıyoruz.Bu konuyu açtığım zamanlarda ortalıkta bir tane katılımsız oyun yoktu.

O günler geride kaldı artık ve sanırım katılımsız oyun piyasasını da açmış oldum :D

oyunları katılımsız yapmasansınız var uharc adlı programla rip liyorsunuz aynı dvd leri nasıl dvdrip yapıyorsanız oyunlarıda aynen o şekil ripleyip cd-key girmeksizin crack vs bunlara gerek duymadan oyun hazırlıya bilirsiniz tabi uharck kullanmayı bilenler bunu yapalir kolay gelsin oyun rip lemek istiyenler pm ata bilirler

uharc programı ile riplenince daha mı az yer kaplıyor ?

daha az yer kaplıyorsa, yöntemi anlatabilir misiniz ?

programı google'da bulabilirsin. nasıl kullanılacağıda çok basit. hatta goole'a "uharc ile oyun riplemek" diye arat, nasıl riplendiğini ve otomatik olarak nasıl kurulum yapıldığını görürsün.

slm arkadaşlar bende uzun zamandır kendi oyunlarımı katılımsız yapmaya çalışıyorum ve genelde uharc ve winrarı kullanıorum ama genelde tercihim uharc oyun sıkıştırmada mükemmel ama tek sorunu 2gb büyük dosyaları sıkıştıramıyor olması buna çözüm bulabilen arkadaş warsa yardımcı olabilirmi :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...