Jump to content

Dünyanın Dönerken çıkardığı Ses Ve Diğerlerinin..

zinnnn

Recommended Posts

Service Unavailable böyle bi yazı çıkıyor başka bişi yok kontrol edelim öyle paylaşalım lütfen

arkadaşım bende de o hatayı verdi sonra inatlaşmam sayesinde girdim baktım şuanda dinliyorum..

Please register to see this content.
şu linkten girmeyi dene hemen sol altta 4 top şeklindeki butonların üstüne gelirsen spacesounds yazar birinde ordan dene bakalım..

ARkadaşlar birde burdan deneyin nasanın sitesinden resimlerin altında click to listen war ordan tıklayın dinleyin eğer ki doğruysa bunlar jupiterin biraz yağlanması lazım gıcırdıyo :)

Please register to see this content.

Düzmece tabii ki..

Dünya'nın dönerken çıkardığı ses,insanın duyum eşiğinin kat kat üstündedir..İnsanlar duyum eşiğinin üstünde ve altında ki sesleri algılayamaz..Flash'la yapmış adamlar :)

Teorikte uzayda ses olmaz ama uzayda gaz bulutları, güneş rüzgarları olduğu için çok çok az da olsa ses olur. ama bunu biz duyamayız. çok güçlendirilmiş mikrofonlar ile duyulabilir....

Artı nano desibel düzeyinde olduğunu nereden biliyoruz. İnsan kulağının duyamayacağı düşük bir düzeyde olamaz mı? yada çok yüksek bir düzeyde?....

Sanırım heveslisin bu konuya :(

bak insan kulağı 10(üzeri -9) sesleri duyamaz/hissedemez... Ha keza hayvanlarda... Teknik olarak mümkün değil

Şuan için tanımlanamadığı için adı nano zaten. Micro yada macro sesler ölçülebilir.

Anlatabildim mi?

Sanırım heveslisin bu konuya :)

bak insan kulağı 10(üzeri -9) sesleri duyamaz/hissedemez... Ha keza hayvanlarda... Teknik olarak mümkün değil

Şuan için tanımlanamadığı için adı nano zaten. Micro yada macro sesler ölçülebilir.

Anlatabildim mi?

Hayvanlar duyamaz dedin o kadar insan bizim duyamadığımız çoğu sesi hayvanlar duyabiliyor diyor yalan mı söylüyor adamlar. bu arada ben düzmece değil demiyorum ama biz duyamıyorsak hayvanlar da duyamıyor denemez. O zaman verdiğin aralık dışına çıkınca ses kayboluyor demektir bu bence.

hayvanlar ınsanlardan daha cok herseyı duyuyor ve ınsanlardan daha cabuk hıssedıyorlar

17 agustos depremını herkes bılır gece 03,05 istanbul sallanıyor golcuk cokuyor deprem olmadan bır kac sanıye oncesınde kopekler hıssedıp havlamaya baslıyor kedıler kosturmaca ıcınde kıyamet alametı gıbı oluyor yanı...

bu konuda hayvanları fazla kucumsemeyın lutfen bızzat gordum ve yasadım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...