Jump to content

Bilgisayar Ayda Ne Kadar Elekrik Harcar?

candemiruzun

Recommended Posts

arkadaşlar herkese selam benimde öyle bir sorunum var bide yanlız kalıyorum internet ayrı elektrik ayrı bi masraf acaba 20 ytl yakıyomudur bilgisayar kendi başına normal fatura 90 falan geliyo buzdolabı soba ütü vb.şeylerde var benimki normalmi sizce

arkadaşlar 1 klw 100w tır klw eletik yaklaşık 180 lr . ps güç kaynağı watına göre 250w ile 400w arasında değişir.40w ta monütör yakar hesaplayın .arkadaşlar pc ister kullanın isterseniz kulanmayın acık olduğu sürece arcar,eletrik tüketir.hsalaylım .1 saate 500w arcasa 2saatte 1klw arcar yani sizdeki klw üçretine gör hsaplayın

bende 24 makina var. Aylık 1200 YTL fatura geliyor. onun hesabını en iyi elektrik mühendislerine yaptırırsın.ama güncel olmak gerekir yani gelen zamlarla hesaplatman gerekir nede olsa hemen hemen hergün zam geliyor. Yeni çözüm bulma peşindeyim ve geçtiğimiz ay solar enerji meclisten geçmiş bu sevindirici haber sanırım kendi elektriğimi kendim üreticem :D

yani kabaca hesap yaparsak günde 16 saat açık kalan 24 bilgisayar (1200YTL/24 PC ) 50 YTL

Evet ya arkadaşlar her aybaşında faturayla birlikde evde bir kıyamet kopuyor yok bilgisayar çok açık kalıyor yok şu yok bu bıkdım artık

bu elektrik parası sorunlarından devlet bunada bir el atsada interneti olan evlere indirimli elektrik verseler demi :( :( :)

Arkadaşlar ; bigisayarın özelliklerine göre elektrik harcanır ama o kadar da faturaya yansımaz..Evde asıl elektriği sömüren cihazlar rezonansta çalışan cihazlardır. Örneğin elektrikli soba, saç kurutma makinası, su ısıtıcısı,,elektrikli ocak vs.... Asıl bunlara dikkat edin

arkadaşlar ben kendi hesabımı anlatıyım size.ben eve internet baglatmadan önce elektrik faturası ortalama 40 tl geliyodu.internet baglattım bi süre ftura bazen 50 bazen 60 oldu.internet bilgisayar çogunlukla açık.interneti kapatırdım bilgisayarı açmaz oldum bi süre fatura 40 lara düştü yine.şimdi yine internet var fatura ortalama 63TL.benim düşüncem faturayı bilgisayarın yanında açık kalam lambada etkiliyo.şimdi usb den çalışan lamba aldım sadece klavyeyi görüyom en son fatura 58 TL.herkese saygılar

Masaüstü pcm günün yarısı kadar çalışıyor..Laptopda aynı oranlarda şarjda sayılır..Onun haricinde ek olarak tv,günde 1 2 saat klima..ve sürekli açık 2 adet tasarruf ampülü..buzdolabı vs adanada yaşıyorum ve ayda bize 100-150 ytl elektrik faturası geliyor.Artık değerlendirmeyi siz yapın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...