Jump to content

Bir Sistem Topladım !

gokhangundas

Recommended Posts

ÖZELLİKLER

INTEL C2QUAD Q8200 2.33GHz 1333MHz 4MB 64BIT 775p

ASUSTEK P5KPLSE IG31 DDR2 LAN+SATA2 16X

KINGSTON HYPERX 4GB 1066MHZ DDR2 RAM KHX8500AD2K2/4G

AXLE NVIDIA GeForce 9400GT 1GB 128BIT GDDR2 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI

SEAGATE 250GB 7200RPM 16MB NCQ SATA2 SABİT DİSK ST3250410AS

SAMSUNG 2233SN 22" 5ms WIDE SCREEN LCD MONİTÖR

DVD RW

KLAYE + MAUSE + HOPARLÖR

KASA (400 W )

Arkadaşlar bu sistem hakkında görüş ve önerilerinizi engin bilgileriniz ile değerlendirimisiniz !! :rolleyes:

1200 TL fiyat çekiyolar ekran kartını sizce değiştirmelimiyim ??

EKRAN KARTI SEÇENEKLERİ

SPARKLE 9600GT 512MB 256Bit DDR3 PCI.EXP. 212 tl

AXLE NVIDIA GEFORCE 9600GT 512MB 256BIT DDR3 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI 203 TL

değiştirirsem ikisinden birisini almayı düşünüyorum ama arada 100 TL fark war sizce değer mi ??

O işlemciye o anakart olmaz.Yazık olur.Daha üst seviye bir anakart kullan.

O sisteme o eran kartı olmaz.9800 gt den aşağısına yazık olur.En azından 9600 kullan.

16 mb önbellek yerine 32 mb önbelleği olan bir disk kullan.

Arkadaşa katılıyorum Zaten anakartin en yüksek fps hızı 1066 oda o/c ile.Ki bu işlemci 1333 fpsde çalışıyor.Uyumsuz yani.Başka bir kart seç.Fps 1333 olanindan.Tavsiyem Gigabyte kartlardır.Hem fiyat olarak asusa göre iyi hemde performans üst düzeydedir.

Ekran kartına gelince almışken 128 bit kart alma.En azindan ekran kartının biti 256 bit olsun.Mb lere cok fazla önem verme.512 olmazsa 256 mb olabilir.

250gb hdd icin 16mb cache bellek yeterli.

Zaten Lcd monitörün 22" Ekran kartını kalite seçmen gerekir.300 Ytl lik ati hd4850 gibi kartlari bi bak uygun gelirse al derim.

Bana kalırsa rami tek 4 gb alma.2 tane 2gb lik ram alıp dual yaparsan daha iyi performans verir.

Kasanin markasi nedir acaba.Kalitesiz bir kasanin PW si kalitesiz olur.400 watt olduguna bakma 320 watt çıkıyor.İlerde sıkıntı yaratabilir.Sistem boşa gider.

Kolay gelsin.Birde bunu alıcagin yerdeki adamlarin topladigi sistemi almamaya bak.Çok berbat toplamışlar.

Ekran kartı filan Süper Ama Arkadaşın dediği gibi parçalar Uycakmı bence ekran kartı dursun 1000 Ytl Eder bana göre bu sistem ben olsam 1 Hafta denerim fırsatım warsa ondan sonra alırım yinede kendin bilirsin..

arkadaşlarında dediği gibi o anakart o işlemciye uymaz. P45 chipsetli bir anakart işini çok güzel görecektir. ekran kartına gelince gerçekten işe yaramaz bir kart bu sistem için mümkünse nvidia 9800GT+ veya ati 4850 olmazsa 9800 normal ve ati 3870 kart yeterli gelecektir..

AXLE NVIDIA GeForce 9400GT 1GB 128BIT GDDR2 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI bu ekran kartı bu sisteme az bence sen 3.0 pixel shader desteği olan ayrıca 256 bit veri yolu işlemcisi olan diğer nvidia modellerine bir bak ayrıca şunu söylim 1200 tl bedava derim....burda aynı sistem olsa hemen alırdım bu fiyata kaçmaz.

bence sistem uyumluluk ve performans açısından çok kötü..

işlemci ve ram güçlü ama anakart,ekran kartı vs giriş seviyesi

üstelik kasanın markası falan belli değil.yani kaliteli bir marka değilse

güç kaynağınında sorun çıkartma ihtimali yüksektir..

onun yerine şu şekilde bir pc alıp hem daha fazla performans hem daha az sorun

elde edebilirsin..hiçbir oyundada sıkıntı çekmezsin..

INTEL E7400 Core2 DUO 2.8 GHz Socket 775 3MB, 1066 MHz, 45nm

GIGABYTE EP45-DS3L, P45, DDR2, PCIExp, Socket 775

KINGSTON 2048 MB (1024X2) DDR2 1066 Mhz RAM HYPERX CL5

SAMSUNG 320 GB HDD SATA II 16 MB

ZOTAC 9800GT SYNERGY 512 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10, DDR3, 256 bit, 600/1800

SAMSUNG 2243BW 22' LCD Wide Screen MONİTÖR 5 MS, DVI

AOPEN H500-Y15 SİYAH 400W PEAK

A4TECH KB21 GRİ-SİYAH M.MEDYA KLAVYE + OP620 Siyah

LG GH22NS30 22X DVD-RW Double Layer Siyah SATA

TOPLAM FİYAT - PEŞİN :1.474,93 TL

Walla kardeşim bi tanıdık wasıtası ile fiyat kırarak en son bu olur dediler !!

Kardesim tamam tanidik falanda ... Isim , adres ? Ucuz fiyat veriyorsa bizde aliriz yani. ((Ben pek alamam herhalde)) Turkiye den Belcikaya kargo pahali gelir yahuuu :)

kardeş sistem iyi ama uyum sorunu olmaz inş. birde bu fiyatı veren kim?
O işlemciye o anakart olmaz.Yazık olur.Daha üst seviye bir anakart kullan.

O sisteme o eran kartı olmaz.9800 gt den aşağısına yazık olur.En azından 9600 kullan.

16 mb önbellek yerine 32 mb önbelleği olan bir disk kullan.

Arkadaşa katılıyorum Zaten anakartin en yüksek fps hızı 1066 oda o/c ile.Ki bu işlemci 1333 fpsde çalışıyor.Uyumsuz yani.Başka bir kart seç.Fps 1333 olanindan.Tavsiyem Gigabyte kartlardır.Hem fiyat olarak asusa göre iyi hemde performans üst düzeydedir.

Ekran kartına gelince almışken 128 bit kart alma.En azindan ekran kartının biti 256 bit olsun.Mb lere cok fazla önem verme.512 olmazsa 256 mb olabilir.

250gb hdd icin 16mb cache bellek yeterli.

Zaten Lcd monitörün 22" Ekran kartını kalite seçmen gerekir.300 Ytl lik ati hd4850 gibi kartlari bi bak uygun gelirse al derim.

Bana kalırsa rami tek 4 gb alma.2 tane 2gb lik ram alıp dual yaparsan daha iyi performans verir.

Kasanin markasi nedir acaba.Kalitesiz bir kasanin PW si kalitesiz olur.400 watt olduguna bakma 320 watt çıkıyor.İlerde sıkıntı yaratabilir.Sistem boşa gider.

Kolay gelsin.Birde bunu alıcagin yerdeki adamlarin topladigi sistemi almamaya bak.Çok berbat toplamışlar.

arkadaşlarında dediği gibi o anakart o işlemciye uymaz. P45 chipsetli bir anakart işini çok güzel görecektir. ekran kartına gelince gerçekten işe yaramaz bir kart bu sistem için mümkünse nvidia 9800GT+ veya ati 4850 olmazsa 9800 normal ve ati 3870 kart yeterli gelecektir..
AXLE NVIDIA GeForce 9400GT 1GB 128BIT GDDR2 (DirectX 10) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI bu ekran kartı bu sisteme az bence sen 3.0 pixel shader desteği olan ayrıca 256 bit veri yolu işlemcisi olan diğer nvidia modellerine bir bak ayrıca şunu söylim 1200 tl bedava derim....burda aynı sistem olsa hemen alırdım bu fiyata kaçmaz.

Arkadaşlar aslında "Asus P5QL-CM G43 1600 DDR2-1066 PCI-X 16 Vga+Glan" kart almayı düşünüyodum !!

ekran kartını tawsiyeleriniz üzere 256 bit we ddr3 almaya karar werdim !!

9800 GT tawsiyesinde bulunan arkadaşlara teşekkürler fakat benimde bi limitim war ! Dolarla beraber onların fiyatlarıda da uçmuşş durumda !!

Bu arada kafamda çorba olmuş durumda ! :)

Son olarak daha iyi fiyat werebilecek bi yer biliyosanız cewaplarınızı bekliyorum !!

Kardesim tamam tanidik falanda ... Isim , adres ? Ucuz fiyat veriyorsa bizde aliriz yani. ((Ben pek alamam herhalde)) Turkiye den Belcikaya kargo pahali gelir yahuuu :)

Oksid Bilişim Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti.

Latilokum Sok. No:6 Mecidiyeköy

Tel : 90 (212) 347 70 90 pbx /

Fax : 90 (212) 217 08 15

sanırım bu olmalı !!

Oksid Bilişim Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti.

Latilokum Sok. No:6 Mecidiyeköy

Tel : 90 (212) 347 70 90 pbx /

Fax : 90 (212) 217 08 15

sanırım bu olmalı !!

Sagol kardesim. Ilgilenenlere duyurulur ! :lol:

Dostum ekran kartını 9600gt düşünürsen aynı zamanda power suply ında iyi olması lazım.Dolasıyla seçmiş olduğun kasada o ekran kartı ve işlemci sorunlar çıkartacaktır.Sakın sakın 400 w dandirik kasalardan alma.En az termaltake-asus-aopen türü kasa alman lazım.Türkiyede maalesef yanlış düşünülen bi şey bileşenler iyilerden seçilirken kasa ve power suply a dikkat etmiyoruz.

Dostum ekran kartını 9600gt düşünürsen aynı zamanda power suply ında iyi olması lazım.Dolasıyla seçmiş olduğun kasada o ekran kartı ve işlemci sorunlar çıkartacaktır.Sakın sakın 400 w dandirik kasalardan alma.En az termaltake-asus-aopen türü kasa alman lazım.Türkiyede maalesef yanlış düşünülen bi şey bileşenler iyilerden seçilirken kasa ve power suply a dikkat etmiyoruz.

Şiddetle katılıyorum sana !! :lol:

arkadaş anakartını p5q se alırsan daha iyi olur.almayı dusundugun anakartta

PCIE 2.0 ozelligi yok.ekran kartında ise tavsiyem ati3870 al fiyatı cok uygun

performansı cok iyi.256 bit bir ekran kartı.

daha oncede dedikleri gibi de guc kaynagını mutlaka adam gibi

birsey al.kasanın ustunde gelen guc kaynakları markası ne olursa olsun iyi olmaz..

tavsiyem asus a45-ga...

alınmış artık üzerine konuşmak yorum yapmak gereksiz olacaktır almadan önce danışsaydın çok daha verimli bir pc toplayabilirdin en azından psu nu kaliteli bir psu al TAGAN-ENERMAX-FSP -BE QUİET gibi yoksa o sistemde gereksiz restartlar ve kararsızlıklar meydana gelebilir

alınmış artık üzerine konuşmak yorum yapmak gereksiz olacaktır almadan önce danışsaydın çok daha verimli bir pc toplayabilirdin en azından psu nu kaliteli bir psu al TAGAN-ENERMAX-FSP -BE QUİET gibi yoksa o sistemde gereksiz restartlar ve kararsızlıklar meydana gelebilir

Yok hocam daha almadım merak etme !! ;)

Kingston Ramleri OCZ Reaper 2 GB (2*1) 1333 MHz DDR3 RAM CL9 Ramlarle Değiştirmenizi ve İşlemci Olarak Q6600 G0 Revision Slacr, ve Ekran Kartı Olarak Zotack 9600Gt Tavsiye Ederim. Bu Değişiklikleri Yaparsanız Fiyat/Performans Olarak İyi Bir Sistem Oluşturmuş Olursunuz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...