Jump to content

Harici Hardisk Görünmüyor

muharrem0138

Recommended Posts

Yaklaşık 4 ay önce maxtor 750 gb harici hdd aldım. 2 hafta önce her zamanki gibi harici hdd kullanıp çıkardım ama tekrar taktığımda bilgisayarım görmedi 3-4 bigisayarda da denedim ama olmadı. her defasında

"yeni donanım bulundu" diyor "sürücü yükle" diyor ama bir türlü hdd ye ulasılmıyor.

içinde başka bir yere kopyalamadığım fotoğraflar olduğu için servise gönderip silinme ihtimalini göze alamadım.

harici kutuyu açıp içinden sata diski çıkarıp dahili olarak bağlamak istedim ama yine olmadı.

hdd de hiçbir hareket yok. ne ses ne sıcaklık hiçbir şey.

acaba hdd bozuldu mu? içindekilere ulaşma umudu, yolu var mı?

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM...

Dostum kendi bilgisayarında Sata Raid Denetleyicileri tekrar Yükle Olmazsa Hdd nin Kablosunu Değiştir..Eğer Bunlarda Olmazsa Ne yazk ki Teknik Servise gönder...

hdd yi direk olarak kutudan çıkartıp bilgisayara taktığında disk elinde olsun ilk açılış anında bir dönme hareketini hissetmen lazım eğer bu yoksa hdd yi servise göndermekten başka tek bir çaren var. O da aynı hdd den bulup kartları değiştirip denemek. eğer yine dönme olmuyorsa verilerin gitti demektir. eğer dönme olursa büyük ihtimal hdd ye ulaşabilirsin ve bilgilerini alabilirsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...