Jump to content

Masaüstünde Sadece Resim Var!

yenibirgün

Recommended Posts

Arkadaşlar okuldaki bilgisayarda Avast yüklüydü.kaldırmak istedim olmadı,bende msconfig yaparak başlangıçtaki tüm dosya işaretçilerini kaldırıp pc yi yeniden başlattım.Ama pc açıldığında masaüstü simgelerinin hiçbiri yoktu,sağ tuş...vb hiç birşey çalışmıyor sadece masa üstü resmi var.

ctrl+alt+delete yapıyorum,işlemlere bakıyorum 18 dosya çalışıyor.Sanırım SERVİCES.EXE dosyası cpu nun 100/97 ile 100/100 ünü kullanıyor gözüküyor.

Oradan çalıştıra geçip başlangıçtaki dosyaların tümünü işaretleyip pc yi yeniden başlatıyorum ama hala masaüstünde sadece resim var.

Güvenli modda ise açılmıyor,yada açılıyor altta ve üstte klasik güvenli mod yazısı var ama hiç bir şey yok.Oradanda çalıştıra geçemiyorum kasılıp hata veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum,çözümü nedir?

Hemen formatı basmışınız arkadaşlar.Kendi bilgisayarıma yüzlerce defa yaptım ben bu başlangıçta çalışan dosyaları kaldırmayı hiç birşey olmadı.

Bu bilgisayarda neden böyle bir sorun oluştu? Bu bir virüsten mi yoksa,pc ile ilgili bir şey mi? Ayrıca services.exe nin cpu nun tamamını kullanması normal midir?

Hemen formatı basmışınız arkadaşlar.Kendi bilgisayarıma yüzlerce defa yaptım ben bu başlangıçta çalışan dosyaları kaldırmayı hiç birşey olmadı.

Bu bilgisayarda neden böyle bir sorun oluştu? Bu bir virüsten mi yoksa,pc ile ilgili bir şey mi? Ayrıca services.exe nin cpu nun tamamını kullanması normal midir?

degil elbette 100de100 kullanması ama belliki bişeylerı açmaya calısıyo oda kasılıp ekran gelmeyıp 100de100 kullanıyo cpu yu ben olsam atmısdım sımdıye formatı

arkadaşım explorer.exe yi çalıştırarak masaüstünü görebilirsin.resmin ekranı geldigi zaman ctrl+alt+del yap yeni görevden explorer.exe yazarak çalıştırabilirsin.daha sonra msconfigten kaldırdıklarını geri eklersen sorun çözülebilir diye düşünüyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...