Jump to content

Monitör

kutluhan2017

Recommended Posts

arkadaşlar konunun yeri burası mı bilmiyorum ama uygun bir yer bulmak için arastırm en uygunu burasıdır diye düşündüm.

19 " viewsonic marka(belki gerekli olur diye veriyorum) lcd monitörüm var tnc xp yükledikten sonra bilgisayar açılıyor. masa üstü öğreleri gözükmeden sadece duvar kağıdı gözüküyor duvar kağıdıda garip gözüküyor. bunun sebebi ne olabilir. daha önce normal xp de boyle bir problem yaşamadım. bu problemi çözmek için şu an alt f4 yapıp B ye basarak beklemeye alıp daha sonra herhangi bir tuşa basarak normal giriş yapabiliyorum ama herzaman bunu yapmaktan gına geldi. şunuda söyleyeyim çok nadirde olsa pc normal açılıyor. bunun sebebi ne olabilir hakkikaten merak ediyorum yardımlarınızı beklıyorum.

Konunun yeri burası deil ama neresi dersen donanım bölümüne aç derim ha bide şu var mon itöründen kaynaklı olabilir ayrıca ekran çözünürlüğünü 32 bit yüksek renk yap öyle bir dene olmadı tekrar xp kur dahada olmadı driverlerin güncelmi ona bi bak birde masaüstü geç geliyor demişin buda kurulum tam tamamlanmadan olmuş bişey sanırım neyse bu dediklerimi biraz kurcala zten bi kaç tane daha yorum gelecektir.........

monitörden kaynaklanan bir sorun değil bu hatanın ana nedeni windows açılışıyla beraber çalışan explorer komutunun yüklenmesinden oluşan sorundur... virüs programı bile buna neden olabilir.. tekrardan kurulum yaparak neticeyi yazarsan daha fazla yarımcı olabilir. birde tnc xp içine entegre driver varmı bilemiyorum onlarda zaman zaman çakışma yapabiliyor onun için farklı bir cd ile de kurmanı tavsiye edeceğim...

evet arkadaşlar öncelikle cevap yazdıgınız için teşekkür ederim. ben çözümü tesadüfen buldum. lcd monitörün analog görüntülerinde bu tnc için gecerli sanırım

masaüstü öğreleri gözükmüyor daha dogrusu ekran çözünürlüğünü değiştirip masaüstü öğeleri normal düzeninin dışında kalıyor manual olarak monitörün ayarları ile oynayıp digitale çevirdiğinizde görüntü hemen düzeliyor. ilginize teşekkür ederim

• 2 hafta sonra ...

Benimde Monitörümde Bir Sorun Var.Bilgisayar açılınca monitörüm düzgün Oluyor.Fakat Bir Süre Sonra Yazılar Bulanıklaşıyor Çift Çift Olmaya Başlıyor.Bilgisayar Ne Kadar Açık Kalırsa O Kadar Bulanıklaşıyor.Bide Ne Kadar Kapalı Olursa O Kadar Düzeliyor.Bunun Nedeni Nedir.?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...