Jump to content

Acaba Siralamada Mi Hata Yapiyorum

UnGooD

Recommended Posts

Arkadaşlar XP lerle ilgili sorunumu tnc xp altına açtım ama başka konu açacak yer bulamadım şimdiden affola...

Arkadaşlar siteye yeni üye oldum...

Kısa zamanda işi kavradım.Küçük çapta Katılımsız Xp ler yaptım fakat driver+program eklemede biraz sorunlar yaşıyorum...En son aşamada Nlite Driveri.cab hatası veriyor.Ben size Cd yaparken izlediğim sıralamayı söylüyeyim siz bana yanlışlarımı söylersiniz..

1- Xp Cd sini kopyalıyorum Sabit Diske

2-Sata integrator ve Vistaİcon paketlerini entegre ediyorum (program entegre ediyor)

3-Daha Sonra DriverPack BASE ile driverları yüklüyorum (Driver Graphic C yok ama her neyse pek de lazım değil sanırım )

4-Sonra Nlite ye geçiyorum.

---Addon ları ekliyorum kendi yaptığım sırayla (hepsi addon halini almış katılımsız programlardır )

*7zip

*Winrar

*Irv diye Legal Xp nin katılımsızı addonu

*winamp

*K-Lite Codec pack

*Foxit (Adobe reader gibi bir şey )

*Msn 7,5

*Media player 11

*İnternet exp. 7 (Katılımsız blackman den aldım :D reset istemiyor sanırım )

---Sonra Katılımsız bölümüne geçip gerekli xp key oto bilgisayar dil tema kullanıcı adı vs... giriyorum

---Daha sonra XP cd sinden çıkaracakları otomatik Mevcut oturum-Güvenli bırakıyorum+TÜM DİLLERİ SİLİYORUM+Klavyelrin hepsini Türkçe F hariç

---Sonra bilgisayar açıldığında masaüstünde belgelerim,geri dönüşüm kutusu,bilgisayarım simgesi vs. çıksın diyorum...

---EN Son aşamada i386/driver.cab dosyası hatası veriyor (Fazla mı dosya sildik acaba driver.cab dosyasından :yahoo: )

hataso8.jpg

------------------

Birde Driver Pack bölümünde önceden sataintegrator kullanıdığım için burayı boş bırakıyorum

hata2am7.jpg

+Nlite ile OEM Önyükleme seçeneğini devre dışı bırakıyorum...

ACABA driver pack,nlite,sata integerator çakışıyor olabilir mi?

Katılımsız programlar hazır olduğu için daha önceden baktım bazı exe lerde boşluk vardı onları falan düzelttim ama bu driver.cab dosyası hatası niye veriyor onu anlamadım...

Yardımcı olursanız çok sevinirim ...

cab dosyalarından biri bozulmuş temiz bir xp tasarısı ile yeniden deneyin diyor...

önce programları ve katılımsızı yap değişiklikleri bitir en son driverbase ile driverleri ekle ve nliteyi son olarak sadece iso yapmak için kullan ...Driver ekleyip katılımsız ayarlarla oynarsan nlite ile bu hatayı alırsın ... :yahoo: birde hatırlatayım driver base programını ingilizce kullan ..

Uyarı : Başlık yanlış yerde .......

cab dosyalarından biri bozulmuş temiz bir xp tasarısı ile yeniden deneyin diyor...

önce programları ve katılımsızı yap değişiklikleri bitir en son driverbase ile driverleri ekle ve nliteyi son olarak sadece iso yapmak için kullan ...Driver ekleyip katılımsız ayarlarla oynarsan nlite ile bu hatayı alırsın ... :yahoo:

Uyarı : Başlık yanlış yerde .......

Nlite ile olmadan Manuel olarak yapmak biraz zor...Hadi programları yaptım...

Driver pack i de yaptım ...

Nlite ile gereksiz dosyaları çıkarttığımda +200 MB kar oluyor...

Ben şimdi hanqi dosyanın ne işe yaradığını bilemem ki :D

Hadi katılmsız için winnt.sf dosyasını notpad de düzenlerim katılımsız olması için

ama driverpack+programları tek cd ye çıkartmam lazım...

Gereksiz dosyaları çıkarttığımda driver.cab 75 Mb dan 15-20 Mb a düşüyor xD

Herneyse çenem düştü eyw. sağol yinede...

Bir şey daha soracam...

Bazı arkadaşların yaptığı .cab uzantılı addonlarda boşluklar buldum (sanırım Nlite sorun çıkartıyormuş)

ben bunları winrar ile klasöre çıkarttım sonra son halini alınca svcpack (mesela içinde program.exe )+ENTRIES_Program bunları .cab olarak yapamadım 7zip ile .7z uzantılı yaptım bir zararı olmaz inş. :D

ya bir de kendimin indirdiği addon yaptığım programlarda bir yanlışlık mı yapıyorum acaba örnek gösteriyorum...

ENTRIES_Foxit.ini adı altında +SVCPACK içine foxit.exe yi atıyom

[general]

builddate=01/02/2009

description=Pdf Reader

language=Türkçe

title=Foxit

version=3.8

website=www.FoxitReaderPro.com

[EditFile]

I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram

[AddProgram]

Foxit.EXE

SONRA 7zip ile zipliyorum

.cab uzantılı yapamıyom ama .7z uzantılı Nlite sorun çıkartmıyor değil mi :D ?

Birde bu ENTRIES_Program.ini dosyasının içindeki

[EditFile] ve [AddProgram] ı doğru yazıyorum...

langue version website vs. bunları kafadan atıyorum ama bir şey olmuyor değil mi ? :yahoo:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...