Jump to content

Xp Neden D'yi Müzik Klasörü Olarak Görüyor

duztaban

Recommended Posts

arkadaşlar uzun süredir bir sorunum var.pc'me birçok kez format atmama rağmen program , mp3 ve film gibi arşivlerimi depoladığım d harddiskimi xp hep müzik klasörü olarak görüyor.bunun sebebi nedir? hdd'ye ilk girişte beni 6-7 saniye kadar bekletiyor.Klasör ortak görevlerinin kapatmadığım sürece bu durum değişmiyor.bana yardımcı olabilecek birisi varsa acil cevap bekliyorum.şimdiden teşekkür ederim...

Formata gerek yok klasör seceneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster yapın daha sonra d ye girin anladığım kadarıyla d de bir işletim sistemi kurulu deil bu nedenle RECYCLERve System Volume Information haricindeki gizli olan (silik gözükürler) herşyi silin Thumbs.db desktop.ini bunlar gibi bişeyler daha varsa silin yada önemli olduğunu varsayarsak başka biyere kes yapıştır diyin ve f5 e basın emin deilim ama olması gerekir

Anladığım kadarıyla D sektörünü yedek olarak kullanıyorsun. Harici hard diskin varsa, D sektörünün tüm içeriğini önce oraya yedekle. Daha sonra "Bilgisayarım"dan D ikonunun üstüne gelip sağ tıklayarak "biçimlendir" komutunu tıkla. Orada NTFS olarak biçimlendir yap. Ama hızlı biçimlendirme yapma, normal yapsın. Belki yedek alma - biçimlendirme - yedeği geri yükleme bir saatini alır ama denemeye değer bence.

galiba gerekli yedeklemeden sonra güzel bi format atsam iyi olacak.yarın eve gideyim de icabına bakayım.arkadaşlar çok teşekkür ederim.tabii şuda var.yedek olarak kullandığım d'nin içinde video müzik mp3 program gibi klasörler var.ama d'nin ana dizininde dosya yok.7 tane klasör var.acaba diyorumki bu klasörlerin adı mp3 müzik video gibi isimlerden oluşunca xp'nin kafası mı karışıyo nedir?!?

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...