Jump to content

Vistada Dosya Türleri

mephisto42

Recommended Posts

selamlar

kardeşlerim şu an bir vistadan yazıyorum bir dosya türüne xp de bir sağ tık komutu vermek çok kolaydı klasör seçenekleri-->dosya türleri deyip istediğim uzantıda gelişmişe basınca mesela not defteri ile aç komutu yazıyordum bunuda NOTPAD.exe ile ilişkilendirebiliyordum veya bir dosya uzantısı ekleyip silebiliyordum ancak vistada klasör seçeneklerinde dosya türleri diye bir sekme yok bu vistada başka bir noktayamı taşındı acaba yada şöle diyim bir dosya türünü silmek istiyorum vistada bunu nasıl yaparım

Not: bu kadar uzatmamın sebebi diğer forumlarda sanki dosyayı silemiyormuşum gibi cevap vermeleridir.

cvp verecek yokmu yarım saat oldu

blackman12: ard arda mesaj göndermeyiniz kendiniz söylüyorsunuz daha yarım saat olmuş. Konu üzerinden bir gün geçmeden atacağınız ard arda iletiler flood sayılacaktır bilesiniz.

Orada Düzenle menüsünden klasör ve arama seçeneklerine geleceksiniz sonra görünüm sekmesinden bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini iptal edip tamam diyeceksiniz

kardeşlerim siz beni yanlış anladınız dosyanın türünü değiştirmek istemiyorum (.txt yazmasını biliyorum) benim isteğim vistada bir dosya türünü silmek istiyorum. mesela ben .mephisto diye bir uzantı kullandım bu tür dosyalarıda projemde kullandım dosya NOTPAD.exe ile ilişkilendirilmiş bende geri almak istedim ama alamadım ya NOTPAD.exe ile ilişkilindirilmiş kalacak yada başka bir uygulama ile açacam lakin benim istediğim .mephisto soyadı ile kalacak dosya zira proje böle istiyor ("sistem.mephisto" deneme.txt gibi bişiy) ben bu dosyanın herhangi bir programla ilişkilendirilmemesini istiyorum xp de bu kolaydı (klasör ve dosya seçenekleri--> dosya türleri) ama vistada klasör seçeneklerinde dosya türleri diye bi sekme yok lütfen yardım edin

• 4 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Denetim masasını aç arama çubuğuna tür yaz ve açılan menüden klasör seçeneklerinin altında " dosya uzantısıyla ilişkilendirilmiş dosya türünü değiştir var" onu açınca xp deki gibi dosya türleri menüsü gelecektir..

dosyatrlerilh6.jpg

denememebhistopz6.jpg

Çok teşekkur ederim bu cevabı bulmam omrumu aldı artık cok yaklastıgımı hissdeiyorum yalnız benim bir sorunum daha var benim vistam ingilizce ve Turkce yapamamaktayım. O yuzden arama kısmına Tür yazıpta sorunu cozemiyorum. bunun için arama kısmına tür yazmadan direk o panele nasıl ulaşabilirim. Bununtürkçe vistada anlatırsanız bile ben kendi vistamda dogru yolu bulup sorunumu cozebilirim

Çok teşekkur ederim bu cevabı bulmam omrumu aldı artık cok yaklastıgımı hissdeiyorum yalnız benim bir sorunum daha var benim vistam ingilizce ve Turkce yapamamaktayım. O yuzden arama kısmına Tür yazıpta sorunu cozemiyorum. bunun için arama kısmına tür yazmadan direk o panele nasıl ulaşabilirim. Bununtürkçe vistada anlatırsanız bile ben kendi vistamda dogru yolu bulup sorunumu cozebilirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...