Jump to content

Sanal Pc

mahmutu91

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin sanal pc ile ilgili iki sorum olacak

soru 1 : virtual box ve wmvare olması gerekio iki programıda kurdum ikisinede önce xp yükledim driver paketli sürümler çoğu pc de full driver görmesine rağmen sanal pc de ekran kartı ve ses driverini görmediler sonra vistayı kurdum oda ekran kartı driver ini gördü fakat etherneti görmedi vistanın driver kolaylığından yararlanamadım pc nin kendi driver larını zaten görmüo bunu nasıl çözebilirim

soru 2 : sanal pc taktığım usb flash disk veya usb taşınabilir harddiski görmo gerçek pc görüo fakat sanal pc görmüo bunu nasıl düzeltebilirim

not: sizin önerecğiniz başka program varmı arama yaptım pek detaylı bi konu bulamaadım varsa özür dilerim şimdiden

Ben "Sun xVM VirtualBox v2.1.0" kullanıyorum. VirtualBox'un ana menüsünden usbleri açmak istediğiniz sistem

seçili olsun. Ayrıntılar menüsünde usb seçeneği var oradan "Usb denetleyicisini etkinleştir"

seçeneğini işaretliyorsun. Sonra sanal işletim sistemini başlat. Sanal ve gerçek sisteminde sürücü uyarıları

gecektir. Sürücülerinizi yükleyin.

Sonra gerçek sistemini ve dolayısıyla sanal sistemini yeniden başlatınız.. Değilse şu anki VirtualBox da hata

veriyor...

Şimdi sanal sistemini açınız. Sanal sistemin penceresindeki "Aygıtlar / Usb Aygıtları / " bölümünden usb aygıtını

seç... Gerçek sistemindeki usb belleğin kaybolacak sanal sisteme geçeçektir...

Birde konuyu yanlış yere açmışsın :-)

Kolay gelsin...

Microsoft Virtual Pc 2007 de TnC Vista Lite sürümünü denedim ve senin gibi sorun yaşamadım tam tersine hiçbir ayar yapmadığım halde Vista

interneti tanıdı ama XPde biraz farklı oda ethernet driverini yüklemek yada olmadıysa modeminle birlikte gelen "Programı" yüklemek.

Ben "Sun xVM VirtualBox v2.1.0" kullanıyorum. VirtualBox'un ana menüsünden usbleri açmak istediğiniz sistem

seçili olsun. Ayrıntılar menüsünde usb seçeneği var oradan "Usb denetleyicisini etkinleştir"

bu söyleneni uygula..sanal makinalarda usb ve auto run özellikleri bazen kapalı oluyo dikkat etmediysen.

birde.sanal makinalar senin kullanmakta olduğun ekran kartını ve ses kartını falan kullanmaz onlarda standart bi sürücü olur...yani kendi donanımını tanıtılmış olarak görememen normaldir..

arkadaşlar çok sağolun ekselans0042 arkadaşımızın verdiği başlıkta driver sorularının cvbını temp512 arkadaşımızında usb cvbından sorunlarımı çözdüm diğer arkadaşlarada zaman ayıırıp baktıkları ve yorum yazdıkları için çok teşekkür ederim

arkadaşlar bütün driverleri kurdum arkadaşların dediği gibi ses ayarını yaptım açılırken sanal pc hani pc donar ses takılırya aynı o tür ses çıkıo aşağıda ses ayar yeri bile gelio ama ses çıkmıo biliyorum çok soru sordum ama artık kusura bakmayın şimdden teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...