Jump to content

Mavi Ekran Hatası. Virüs Taramasından Sonra

wmismail

Recommended Posts

Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Bir donanım sürücüsü veya sistem servisinin talep ettiği data bellekte yok ise bir exception hatasına neden olur. Bunun nedeni arızalı fiziksel bellek veya uyumsuz yazılım ve özellikle uzaktan control veya antivirus programı olabilir. Bu hata bir aygıt sürücüsünün veya bir yazılımın yüklenmesinden hemen sonra olmuşsa, Safe mode’da sürücüsüyü kaldırın veya yazılımı uninstall yapın.

Pc 3-4 aylık laptop. Ramlerde sorun olacağını sanmıyorum.

bilgisayarın yeni olması ramda hata olmayacağı anlamına mı geliyor?bilgisayarın ne zaman arıza vereceği belli olmaz ben yeniyim biraz çalışmam gerekli diyede düşünmez bozulacaksa bozulur. mesela dün aldığım switch taktım arızalı çıktı.

Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Bir donanım sürücüsü veya sistem servisinin talep ettiği data bellekte yok ise bir exception hatasına neden olur. Bunun nedeni arızalı fiziksel bellek veya uyumsuz yazılım ve özellikle uzaktan control veya antivirus programı olabilir. Bu hata bir aygıt sürücüsünün veya bir yazılımın yüklenmesinden hemen sonra olmuşsa, Safe mode’da sürücüsüyü kaldırın veya yazılımı uninstall yapın.

bu ne şimdi ben hiçbirşey anlamadım sen hatayı giderdin forumada bilgimi veriyorsun?

bu ne şimdi ben hiçbirşey anlamadım sen hatayı giderdin forumada bilgimi veriyorsun?

Ismail arkadasimiz bi soru sormus sorununu gidermis. TnC dede paylasmak istemis , kime ne kardesim. TnC paylasmak ve yardim etmek icindir. Bu ne bicim mesaj yaa. Adamin foruma bilgi vermesi yasak sanki ! :yahoo:

Simdi senin bi sorunun oldu farz edelim :

Forumda aradin , baska bi arkadasta ayni sorunu yasamis. Ama soruyu sorup cevabini (baska) bir kaynak tan alip cozmus sorunu.

!! Sen o "kaynagi" bilmiyosun. !!

"Kizmaz" misin sen o arkadasa ?

Mesaj yazarken beynimizi kullanalim lutfen. :D

@CCoder

Doğru söylüyorsun teşekkür ederim.

@kutluhan2017

Buradan yardımcı olacak arkadaş olur diye buraya yazdım. Daha sonra da biras daha araştırdım ve böyle bişey buldum. Ram hatası diyen arkadaşın tezini doğrular nitelikteydi bende paylaştım. ne var yani ?

Forumdan atılacak bi öküz varsa.. :)

bu sorunu ben cok yasadım.Hala da anlayamadım Aynı bilgsyr bir format atarım hala tık yok massallh...

Soruna gelince...Bence cözülerin ilk kuralı ecnebi gibi düsüneceksin.ilk soru da Neden sonra oldugu? sorusuna cevap vermektir.

1.RAM istersen yeni al tak ters bir elektrostatik enerji alırsa gümmm...gitti canım RAM...Kesinlikle RAM sorunlu yada yuvaları

2.Kurulumda ufak bir hata cakısma yapabiliryor.Unutmayın bir SETUP yaptın ve SON dedikten sonra makinayı istiyorsa Restart Etmelisiniz.

Etmezsen yeni ayarlari görmeyen Windows sasısarcaktır.Bu bir arsayı iki kisiye tapuyla satmaya benzer...Windows bir bakar yeni setup Atıyorum ses tv vs kartıyla karsılasıyor.oysa o Veri yolunda bir USB camera arıyor olabilir.Alsana Bellek yetersiligi...

3.Ana katta kısa devre veya asırı ısnma gibi özellikler fanlar sorun olabilir.

4.bir programı usulu neyse onla kaldırmak sart.yoksa parcıkları hala tapulu gibi bilgisarınıdan ayılmamıstır.

5.Heleki tam o sırada elekrik giderde EYVAHHH Ki ne eyvah...

Sorun Bilgisayarı kuralına göre yönet... olmadımı gözünü seveyim FORMATın.EN Güzeli.Ama heran tedbirli yedekli ol.

kolsy gelsin... laptopmuski Gercekten koly gelsin Dostum

@CCoder

Doğru söylüyorsun teşekkür ederim.

@kutluhan2017

Buradan yardımcı olacak arkadaş olur diye buraya yazdım. Daha sonra da biras daha araştırdım ve böyle bişey buldum. Ram hatası diyen arkadaşın tezini doğrular nitelikteydi bende paylaştım. ne var yani ?

Forumdan atılacak bi öküz varsa.. :lol:

Sorun degil kardesim.

• 3 hafta sonra ...

öncelikler merhaba arkadaşlar ;

size mavi ekran neden verir sebeblerini kısa kısa anlatıcam;

1)sistem eksik yüklenmiş olabilir ....

2)kullandığınız virüs kuruma bazı sistem dosyalarını silmiş olup pc yeniden basladığında sistemde eksik dosya olabilir ...

3)bazı eklenti programlar özellikle key loqqer gibi direk kayıt defterine etki edebilecek programlar sisteme zarar vermiş olabilir ..

4)bazı sistem optimize programlar kullanıyor ki ; işlevi olmayan onlar zararlı olabiliyor gerekli gereksiz sistem dosyalarını siliyor ..

Yani kısacası mavi ekrar sorunu sadece ve sadece veri eksikliğindne kaynaklanır saygılarımla^^

bazı arkadaşlarım ((ram)) de hata bulmuş ram işlev görmüyorsa zaten pc den ekrana görüntü gelmez^^

mavi ekranın tek çözümü formattır .....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...