Jump to content

Ekran Karti Tavsİyelerİnİz

polat1989

Recommended Posts

arkadaşlar tanıdıktan 2.el bi bilgisayar aldım.Ekran kartını yeni aldılar 1 aylık falan ama oyunlarda beni pekte tatmin etmedi üzerindeki kart Palit (256/1024) HD2400pro sonic oyunları en kısık ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum biraz yukselttiğimde donmalar kasılmalar meydana geliyo

SİSTEMİM

PD 2.8 GHz 2mb cache bellek

1.5 gb 533 MHZ ram

Gigabyte 945GZME-RH

160GB HDD

ben bu sisteme

156936640047a1a3d1281bd.jpg

Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 almayı düşünüyorum fiyatıda uygun geldi bana sizce sistemime uyum sağlarmı performans artışı sağlarmı yada bu özelliklerde fiyatı 100ytl civarında bundan daha iyi bi kart tavsiyeniz varsa sçylermisiniz

arkadasım sıstemın uyusmuyordur yada rem ın 533mgh cok dusuk anakartınla ılgılen bence cunku bende 8500gt var dusukbı kart cresıs ı bıle rahatlıkla fulde oynuyorum tabı drex 10 calısdırmadan gel ıstersen takas edelım :D ekrankartın super degerını bıl

kardeş beni yanlış anladın herhalde bnm sistemimde takılı olan e.kartı 256/1 gb olan HD2400pro sonic 64 bit most wantedı bile 800x640 da full oynamaymıyorum HD 3650 yi seçmemdeki gaye hem belleğinin 512mb ve DDR3 olması bütçemde 100 civarı bşy

sectigin kart iyi ama bence almısken 3850 alırsan

daha iyi olur 256 bitlik bir kart oyunlarda cok daha iyi bir performans verir.

sectigin 3650 128 bitlik bir karttır.

evet bence de böyle yap 128 e 256 yada bütçen max ne kadar olur 100 mü ?

Alacağın En performanslı ve Uygun fiyatlı ekran kartı Öncelikle ATI 3850 Yok eğer bütceni zorluyor fiyatı fazla ise Bundan bir alt seyiyede ATI 3830 Ual.Birde HIS ürettiği kartları alırsan biraz daha performans ve soğutması iyi olur.. Bundan aşağıda ekran kartına para vermeni pek önermiyorum...

Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 - fiyat/performans oranı gayet iyi, düşük bütçeli olarak en iyi tercihi yapmışsın..

Eğer betçeni arttıra bilirsen GeForce 8600GT biraz daha arttırabilirsen ATI 3850 almanı tavsiye ederim..

SAPHİRE 512MB ATI Radeon HD3650 Hyper Memory

KDV Dahil 129.90 TL

Tek Çekim / Havale ile

%8 indirimli 119.50 TL

SAPHİRE 512MB ATI Radeon HD3850

Please register to see this content.

KDV Dahil 172.55 TL

Tek Çekim / Havale ile

%8 indirimli 158.74 TL

bu kadar diyat fartkı için performans 2 katına çıkıyor bence bütçeni biraz daha zorla ve 3850 almanı tavsiye ederim..

evet bence de böyle yap 128 e 256 yada bütçen max ne kadar olur 100 mü ?

evet kardeş maximum 100 civarı bşy arıyorum peki sahibinden.comda gördüm 2 aylık yazmışlar galiga 512/1 gb 9500gt var 75 ytl yazmışlar almamı önerirmisiniz zotac 9500gt

Alacağın En performanslı ve Uygun fiyatlı ekran kartı Öncelikle ATI 3850 Yok eğer bütceni zorluyor fiyatı fazla ise Bundan bir alt seyiyede ATI 3830 Ual.Birde HIS ürettiği kartları alırsan biraz daha performans ve soğutması iyi olur.. Bundan aşağıda ekran kartına para vermeni pek önermiyorum...

kardeş hd3830 u arastırdım ancak türkiyede satışı yokmuş sadece çinde varmış unu almayada çine gidilmezki :good:

arkadaşlar asıl sorunun ne oldugunu buldum sanırım sizlerde bana hak verirseniz gpu-z programıyla bi bakmak istedim nasıl çalışıy ofalan die hayal kırıklıgına ugradım ekran kartım 16x de değil 4x de çalışıyomuş asıl sorun surda anakrtın biosundan bakmadıgım yer kalmadı bunun ayarını bulabilmek için Ctrl+F1 ile gizli ayarlarını açtım ama sonuç nafile

bu anakartdan kullanan arkadaşlar varsa yardım etsinler

thumb_875884989.JPG

arkadaşlar asıl sorunun ne oldugunu buldum sanırım sizlerde bana hak verirseniz gpu-z programıyla bi bakmak istedim nasıl çalışıy ofalan die hayal kırıklıgına ugradım ekran kartım 16x de değil 4x de çalışıyomuş asıl sorun surda anakrtın biosundan bakmadıgım yer kalmadı bunun ayarını bulabilmek için Ctrl+F1 ile gizli ayarlarını açtım ama sonuç nafile

bu anakartdan kullanan arkadaşlar varsa yardım etsinler

thumb_875884989.JPG

arkadaşım bios pilini çıkar 10-15 saniye sonra tak sonra formatla

Ekran kartının uyumlu çalışması yüzünden olmuş olabilir.Kendini anakarta uyumlu hale getirmek için yapıyor olabilir.Bende yeni anakartı değiştirdim bazı oyunlarda zorlanıyordum şimdi anakartı değiştirip aynı oyundan aynı ekran kartıyla daha iyi parformans alıyorum.Dediğimden olabilir.

Ekran kartının uyumlu çalışması yüzünden olmuş olabilir.Kendini anakarta uyumlu hale getirmek için yapıyor olabilir.Bende yeni anakartı değiştirdim bazı oyunlarda zorlanıyordum şimdi anakartı değiştirip aynı oyundan aynı ekran kartıyla daha iyi parformans alıyorum.Dediğimden olabilir.

ewt dediğin gibi haklısın bnm anakartımdan düşük model anakarta taktım x16@x16 hızında çalışması beni büyük hayal kırıklıgına ugrattı :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...