Jump to content

Türkiye'nin Her Metrekaresi Wi-fi Ile Donatılacak

neffeno

Recommended Posts

Türk Telekom, Türkiye’nin tamamında kablosuz internet erişimi sağlanması için mevcut kablosuz şebekesi ile entegre çalışacak yeni bir projenin başlangıcını verdi.wifiKAYAA (Kablosuz Yerel Alan Ağı) adı verilen projeyle beraber Türkiye çapında yaklaşık 8 bin yeni noktada kablosuz internet erişimi sağlanacak. Türkiye'nin hemen her şehrinde geçerli olacağı vaat edilen projede, bağlantı erişim noktaları ise oteller, havaalanları, popüler alışveriş merkezleri, restoranlar, okullar, parklar gibi ortak kullanım alanları seçilecek.

TTNet'e göre böylecek her kullanıcı "her zaman ve her yerde" dilediği kadar kesintisiz kablosuz internet kullanabilecek.

TTNET’in projedeki teknoloji ortağının ise köklü bilişim şirketlerinden Probil olacağı belirtildi. Probil; projenin cihaz tedariğini, kurulumunu, yönetimini, portal ve "ödeme yazılımı" [buraya özellikle dikkat edin] geliştirilmesini ve bakımını üstlendi.

Keza bununla beraber proje dahilinde, ülke çapında kurulumu devam eden kablosuz ankesörlü telefonlar da bu altyapı üzerinden merkezi olarak yönetilebilecek.

KAYNAK

TTNET[/CODE]

Görebilecekmiyim o günleri acaba bırakın istediğimiz yerden internete bağlanmayı kendi evimizde bile rahat rahat internete erişim yapamıyorum bu alt yapı ile birde bana her yerden internet bağlantısı mı verecek :D gülerim buna :D

bu alt yapı ile olması imkansız ama sanırım torunlarımız belki kullanır o zamana kadar ne olur onuda bilemem yağışlı havalarda net kesilmesin die dualar edioyorken böyle bir hizmete inanmak ne kadar zor bilemezsin:(

Beyler ben probil adına çalışan bir firmada wi-fi kurulumu yapıyorum.Hayal değil bunlar gerçek bu sene hedef 15 yeni kurulum.Ankara kurulumları projesini ben yönetiyorum.Değişime inanamayacaksınız ama bu Wi-Fi ücretsiz değil bağlanmak istiyorsanız size kullanıcı adı ve şifre soracak herkez kendi şifresi ile bağlanacak evde ödediğiniz fatura ile wi-fi olan yerlerde yararlanacaksınız.Bekleyin çok az kaldı.

Beyler ben probil adına çalışan bir firmada wi-fi kurulumu yapıyorum.Hayal değil bunlar gerçek bu sene hedef 15 yeni kurulum.Ankara kurulumları projesini ben yönetiyorum.Değişime inanamayacaksınız ama bu Wi-Fi ücretsiz değil bağlanmak istiyorsanız size kullanıcı adı ve şifre soracak herkez kendi şifresi ile bağlanacak evde ödediğiniz fatura ile wi-fi olan yerlerde yararlanacaksınız.Bekleyin çok az kaldı.

hataya nezaman gelirsiniz arkadaşım umarım 3-5 sene sonra değildir :D

Ttnet Wi-fi Leri kurmasına kurar gibime geliyor ama bu iştete her zamanki gibi rant sağlamak amacıyla ucuz kampanyaların ardından daha sonra fahiş ücretli politikalara geçeceği şüphesizdir tt.net bence ucuz sınırsız paylaşım ortamında wi-fi leri yapması lazım hollandadaki sistem burdada olailir ama ben zaten alışveriş merkezi havaalanı restoranda beleş giriyom:):):):)):

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...