Jump to content

Ip Kamera Rtsp Adres Bulma

canhayelmert3
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar.Çok karışık bir durumdayım.

Şimdi yapmak istediğimi açıklayayım ve neden rtsp adresine ihtiyacım olduğunu açıklayayım.

Şimdi elimde 1 adet Kingboss ip-13 ipcamera var.Pc'de cms programı ile telefonda ise yoosee programı ile rahat rahat izleme ve kayıt yapabilmekteyim.Buraya kadar tamam.

Ancak en önemli sorun bundan sonra başlıyor.internette araştırmalarım sonucu ip cameraları "obs vb." ekran kayıt alma programlarında webcam olarak kullanılabiliyor.Tabi hemen nasıl olduğunu araştırmaya başladım.Önce benim bu ip kameramın rtsp veya onvif adreslerine ihtiyacım vardı.Sonra bir baktım her ipkameranın firmanın özel kodu olan rtsp veya onvif adreslerinin olduğunu öğrendim ve internette yığınla adres buldum.örneğin rtsp://kullanıcı adı:şifresi:port:ip adres ve buna benzer değişik değişik.Denemediğim adres kalmadı.Ne yaptıysam ne obs nede vlc media player'dan görüntü alamadım kabul etmiyor.Ya kameranın harici rtsp adresinden farklı program üzerinden çıkış yapması yasak yada ben beceremedim.Bu arada ip kameranın web arayüzü yok.Bir kaç program denedim rtsp bulucu "onvif device manager" gibi web arayüz olarak http://192.168.0.13:5000 otomatik gönderiyor ama arayüz yok.

Pc'den CMS.

Telefon'dan Yoosee. Çatır çatır çalışıyor.

Cihaz genel bilgileri : Program'dan genel bilgi sorguladığımda içinde yazan bilgiler "China"----"IPC"-----"192.168.0.13"------"5000"

İp Kamera ile ilgili bilgileri sadece telefondan yoosee programı ile görebiliyorum onlarda çok önemli bilgi yok.

Kısacası ben bu çin malı :) ipcamera'yı webcam olarak nasıl kullanırım OBS vb.programlarda rtsp adresini nasıl bulurum bunun.Yoksa sadece uğraşma sen onu yine kamera olarak kullanmı dersiniz.

Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.