Jump to content

Harddisk'ten Windows Kurulumu

askerasker

Recommended Posts

Laptopuma format atmam gerekli ancak cdromu çalışmıyor.usb boot desteklemiyor.tek çarem hdd üzerinden kurmak.ancak sanalpc'deki denemelerimde bir türlü başaramadım

D sürücüsünde xp cdsinin dosyaları var

d sürüsünün i386 klasöründe

winnt32 /makelocalsource /syspart:d /tempdrive:d /unattend:winnt.sif[/CODE]

komutunu çalıştırınca d sürüsücüsüne $winnt$-bt ve $winnt$-lt klasörlerini oluşturuyor.boot.ini dosyasını oluşturuyor.ancak yeniden başlattığımda seçeneklerde win... kur seçeneği olmuyor.çünkü C: deki boot.ini dosyasında bu klasörlere ait hiç bişi yok

--------------

[CODE]winnt32 /makelocalsource /syspart:c /tempdrive:d /unattend:winnt.sif[/CODE]

yapınca bu sefer $winnt$-bt klasörünü ve boot.ini dosyalasına eklemeyi yapıyor.açılışta kuruluma giriyorum ama C sürüsünü doğal olarak kaldıramıyorum.çünkü içinde $winnt$-bt var.hata veriyor

---------------

ilk yazdığım işlemi yapıp boot.ini dosyasındaki eklenmiş satırı, c'deki boot.ini'ye ekledim ki d'deki dosyaları görsün diye.ancak yine bi işe yaramadı.

----------------

araştırdığım her yerde " /syspart:c /tempdrive:c " olarak yazın diyor(c yerine yüklemek istediğimiz sürücüyü yazcakmışız)

bu durumda yükleme dosyaları orda olduğu için yine C'yi formatlayamayız

DİKKAT: Bunu deneyince tekrardan normal xp'yi açamıyoruz.Hemen kur'a geçiyor.

----------------

şu hdd'den windows kurmaya bir el atıverin :)

----------------

Çözdüm sanırım:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=23130

burda F_s_M'nin verdiği şekilde C'deki bi klasöre MiniXP'yi attım ve boot'a ekledim.Daha sonra minixp'den çalıştırıp xp'yi ram'e yüklettim.

komut penceresi açıp

Format C: /q yazıp format attım

xp dosyalarının olduğu yerde

[CODE]winnt32 /makelocalsource /syspart:c /tempdrive:c /unattend:winnt.sif[/CODE]

komutunu çalıştırdım.kurulum dosyalarını ve boot kaydını c'den açılcak şekilde yaptı.kapatıp açtım pc'yi.hemen kur başladı.hdd seçme bile çıkmadı.

--------------

tema desteği çalışmıyor yüklendiğinde.Ayrıca yüklemenin sonuna doğru ccfg95.dll hatası veriyor :S

kardeş senin işin çözümünü biliyorum.flash bellek olarak ben mp4 player kullanıyorum. flash belleğin içine windows xp dosyalarını at. daha sonra msdostayken b: yaz ve b sürücün olan mp4 playere geç. daha sonra ypacağın işlemleri biliyorsun zannedersem.. yine yapamazsan bana yaz

Makinada disket sürücü yoksa, usb yok, cd-rom yok ne yapılabilir; hardiski söküp başka bir makinaya bağla, ordan kurup geri yerine tak. Budur yani.

bence öyle yapmasın sakın çünkü her makinanın çipseti farkıl olduğu için mavi ekran verebilir ama denemek lazım driver kurmadan yada bir tane harici sürü alıp da yapabilirsin buda olabilir.saygılar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...