Jump to content

Laptop Klavye Sorunu

kanos

Recommended Posts

meraba arkadaslar 15 inc fujitsi bir laptop aldim yalniz bi sorun var klavye in saginda normal klavyedeki gibi sayilar yok sayilar klavyenin yukarisinda yanyana dizili uzerlerini basdigimda sayilar yerine baska karakter yaziyor &é"'!§ gibi yalniz ok tusuna basarak sayilari yazabiliyorum benim istedigim ise ok tusuna basmadan diger karakterlerin yerine sayilarin cikmasi bu mumkunmu acaba arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler.

XP Açılışında Num Lock Pasif İse; Sorununu şu şekilde çözebilirsin, Sanırım sorunun kaynağıda burası....

Başlat > Çalıştır > regedit yazıp entera basın.

HKEY_USERS\.Default\Control Panel\Keyboard anahtarına gelip InitialKeyboardIndicators değerini 2 yapınız. Sorun düzelecektir. Bu kayıtları değiştirmeden önce bir yere not etmenizi ve (regedit için) yedek almanızı öneririm.

Not:2 değeri aşağıdaki değerleride alabilir. Hangi değerin ne anlama geldiğini (birazda araştırdıktan sonra) aşağıdan öğrenebilirsiniz:

0 - All off (Hepsi Kapalı)

1 - Caps Lock on (Sadece Caps Açık)

2 - Num Lock on (Sadece Numlock Açık)

3 - Caps Lock on and Num Lock on (Sadece Caps ve Numlock Açık)

4 - Scroll Lock on (sadece Scroll Lock Açık)

5 - Caps Lock on and Scroll Lock on (Sadece Caps ve Scroll Açık)

6 - Num Lock on and Scroll Lock on (Sadece NumLock ve Scroll Açık)

7 - Caps Lock on, Num Lock on, and Scroll Lock on (Hepsi Açık)

Bu ayarı uygun olarak seçerseniz sorununuz çözülecektir. Bu yapılan ayar değişikliklerinin aktif (geçerli) olabilmesi için; Bilgisayarı yeniden başlatmak gerekebilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...