Jump to content

Orjinal Vista Mı Modifiyeli Xp Mi YÜkleyeyİm...?

uğur_29

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar....

Siz değerli tnc üyelerinin bilgilerine güveniyorum , yorumlarınıza göre yazılım yükleyeceğim.....!!!!!

Kardeşimin ASUS F8V series Notebooku var... ve orjinal vista yüklü ama bendeki modifiyeli xp sp3 (Tnc den İndirmiştim ) görünce ... Abi ben de bu sistemi yüklemek istiyorum diyor....

İşte bundan sonra devreye Siz Değerli üyelerimizin cevapları giriyor......!! lütfen yardımcı olursanız sevinirim ....ha bu arada kardeşim

06.02.20009 da Okuluna gidcek yani zamanımız dar ona göre karar vermemiz gerekiyor...

MS Windows Vista Sp1

İntel Core2 Duo CPU P8600 @ 2.40 , 3.0 GB RAM , ATİ Mobility Radeon HD 3470

Dikkat : En önemlisi pc nin cd lerini Yurtta bırakmış ...yani driverlarını bulabilir miyim ( bende orjinal Driver Scanner var ....! )

tşk ederim ilginiz için.....

bir yerde okumuştum driverleri bulunmuyormuş diye......

Ben de geçen gün Asus F8v Serisi bi notebook aldım.

İntel Core2Duo T9400 4gb Ram Ati mobility hd 3650 1gb ekran kartı var.

Vista kurulu olarak geldi.

Bence gayet güzel çalışıyor yani benim önerim vista ile devam etmeniz.

Ama siz yine de xp yüklicem derseniz onu bilmem ama driver konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Bu arada Xp yüklemeye karar verip yüklerseniz buraya mesaj yazın Xp yüklemek falan gerekirse hani.

xp den şaşma bence vistanın canı cehenneme

bence yanlış düşünüyorsun arkadaşım ben kesinlikle vista diyorum yalnız sp1 olmak şartıyla driver sorunu kesinlile yaşamazsın zaten çoğunu kendi yüklüyor sana pek bişey kalmıyor hemde orjinal vistaysa bence hiç geçmesin

bi arkadaşımın imzasında vardı microsoft 7 yi çıkarana kadar en iyisi vista diye :whistle::D :D

bence öle kalsın bırak az kaldı sabredin windows 7 çıksın onu yüklersiniz şu anda zaten leptop özellikleri falanda çok güzel vistayı gayet iyi çalıştırır. Tabikide XP'nin yeri ayrı bizim için...

Ama sen illa yüklücem dersen yüklemek istedigin modifiyeli XP'nin artılarını ve eksilerini iyi bilmen lazım ona göre bir sistem seç.

arkadaşım süper donanımın var senin pcye vista yakışır vistayı karalayan arkadaşlara bakma sen demekki onların donanımı iyi degil benim kurmadıgım xp kalmadı hiç biri vistanın tırnagı bile olamaz tabi donanım meselesi vista düşük donanımlarda randıman vermez vistadan şaşma derim ben

Donanımın güzel bendede Asusun notebooku var seninki gibi 3GB RAM var mükemmel çalışıyor. Vista donanımı iyi olan bilgisayarlarda canavar gibi çalışıyor. Driverlarla felan hiç uğraşma Vistaya devam et. Seçim senin...

Arkadaşım sp1 li vista modifiye xp'den daha mantıklı bana göre. Driver aramak insanı çıldırtıyor, özellikle de sözkonusu dizüstü olunca. Ben geçen sene boyunca defalarca format attım xp nin her türlüsünü kurdum, tamam çift çekirdekli pc ve laptoplarda xp çok hızlı çalışıyor ama sp1'li vista senin bilgisayarında daha mantıklı. bende de acer 4920g var ve vista, sp1'le beraber çok kararlı bir hale geldi bence. şuan hiç bir sorun yaşamıyorum, gayet memnunum.

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Donanım vista için çok iyi... Süslü xp lere gerek yok.. Vistayı kurduktan sonra sistemin hızlanması için gerekli optimizasyonları yapsın.. Öyle bir donanımda xp ye hiç gerek yok.. Crysis i bile takır takır çalıştırır...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...