Jump to content

Fanla İlgili Bira Kaç Sorum Var?

ceditli_55

Recommended Posts

Slm ardaşlar benim fanlarla iligili bir kaç sorum olcak benim fanlardan çok ses geliyo bu sesi nasıl kısabilirim (maliyeti düşük olsun)

bide benim kasada 1işleci fanı bir power fanı bide normal bir fan var 1 fan daha takmayı düşünüyorum gerek varmıdır acaba

ilgilenenlere Teşekkürler

Fanın arkasındaki etiketi çıkar. Orada plastik bir parça var onu da çıkar daha sonra fanın milini tutan bir sert bir plastik var onu iki tane küçük torn vida ya da benzeri bir şeyl çıkar. Şimdi fanın iki parçala. daha sonra güzcelce tozunu sil. Mile ve mil yatağına beyaz gres yağı sür. daha sonra söktüğün gibi tak. Bir tane değilde iki tane tak istersen. Birini üste birini alta tak. Üstteki havayı dışarı versin. alttaki ise havayı içeri versin. Bu hava akım yönleri fanların yan tarafında oklar şeklinde gösterilir. Kolay gelsin.

arkadaşım bisiklet dişlisi yaglamıosun git bi bilgisayarıcıya orda fan fıs fısları var ondan al sık fanlarıda hava akımına gore arttırabilirsin

bilgisayarcıya ******ürceğine o kadar çok para isterler nerden baksa minimum 30 ytl

ama 15 ytl komperasor alırsan sınırsız hava vurursun

Fanın arkasındaki etiketi çıkar. Orada plastik bir parça var onu da çıkar daha sonra fanın milini tutan bir sert bir plastik var onu iki tane küçük torn vida ya da benzeri bir şeyl çıkar. Şimdi fanın iki parçala. daha sonra güzcelce tozunu sil. Mile ve mil yatağına beyaz gres yağı sür. daha sonra söktüğün gibi tak. Bir tane değilde iki tane tak istersen. Birini üste birini alta tak. Üstteki havayı dışarı versin. alttaki ise havayı içeri versin. Bu hava akım yönleri fanların yan tarafında oklar şeklinde gösterilir. Kolay gelsin.

en iisini söylemişsin bende yapıyorum ve fan ilk günki gibi oluyor ses seda kalmıyor tabii yapacak arkadaşın el yeteğine kalmış artık.

diğer taraftan ya bu yöntemi deniyceksin yada yeni bir fan alacaksın.

bilgisayarcıya ******ürceğine o kadar çok para isterler nerden baksa minimum 30 ytl

ama 15 ytl komperasor alırsan sınırsız hava vurursun

arkaşım dikkatli oku bilgisayrıcıya ******ür demedim fan için fısfıslar var ondan al dedim.

kompresore ne gerek var elektrik supergesiyle alırsın ayrıca bu sekilde temizlik fanın sesini susturmaz

gres yagı ısınınca akışkanlık kazanır yan ilk calıştırdıgında fan yine ses yapar ısınınca sesi keser en iisi fısfıslar akışkandır. hem daha sonrada kullanabilirsin

arkadaşım bisiklet dişlisi yaglamıosun git bi bilgisayarıcıya orda fan fıs fısları var ondan al sık fanlarıda hava akımına gore arttırabilirsin

Evet. Ben bisiklet dişlisi yağlamayı anlatmıştım. Forumda senin kadar biligli bir arkadışın olduğundan hiç haberim yoktu kusuruma bakma (!) (!) (!)

ben bisikletimide fanımıda aynı yöntemle yağlıyorum 8 yıdır kullandığım fan bile var ve hayla sesiz fısfısın içinde de donma ve erime noktaları deişmiş yağlar var aynı işi görürler pek fark yapmaz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...