Jump to content

Ghost

hsezgin

Recommended Posts

Arkadaşlar Norton ghost 2003 yükledim ve yedek almak için başlattım bilgisayarı açıp kapattı ve 2 seçenekli bi ekran geldi orada 1.de nortonun dos diye yazılı bi yeri 2. norton ghost 2003 ün windowsla ilgili bi yeri var hiç bişey yapmadım ve 1. dos yazılı yeri kendisi başlattı ve mavi kum saatli bi ekran geldi ve saatlerce hiç bişey yapmadan bekledi en sonunda reset attım ve yine o maddelerin olduğu yerle başlıyor direk windows başlamıyor en sonunda şu yazı gelip kalıyor "Returning to windows.." bilgisayara hiçbir şey yapamıyorum tekrar format atmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

• 1 ay sonra...

Merhaba aynı sorundan bende muzdaribim PC dos ortamında takıldı tüm dos komutlarını deneyerek windows'a geçiş yapmaya çalıştım ama olmuyor. Format atmak istemiyorum:( Yardımı dokunacak biri çıkarsa sevinirim. Saygılarımla

Not: hsezgin arkadaşım sen bir çözüm yolu bulabildin mi acaba?

Ghost 2003 programında benzer sorunlarla çok karşılaştım. Özellikle LGA 775 pin işlemcili yada ddr2 ram li makinalarda yada sata hdd li pc lerde bu ve benzeri sorunları gördüm. Pc yi bir kaç resetten sonra "Return To Windows" seçeneğini deneyin. olması lazım. Ghost 2003 başlangıç için belirli bir alanı hdd den alıp kendisine ayırıyor. Oda olmazsa format atmaktan başka çare olmaz. tavsiyem varsa c de yedekleriniz portable bir windows ile yedeklerinizi alıp yeniden formatlayın. Ghost işlemini yapacaksanız ghost 2003 değilde bootable dos versiyonları olan ghostu kullanınınç (ghost 8.3 , ghost 11 veya ghost 11.5) temini konusunda yardımcı olurum ufak bir dosya zaten. cd ye yazıp cd ile başlatacaksınız olay bitecek.

Kolay gelsin umarım format atmak zorunda kalmaz ve umarım sorununuzu bu şekil çözersiniz

Sınıfımda 20 tane bilgisayar var. Bunları GHOST ile imagını almış, sorun halinde geri yükleme yapıyorum.

Bütün bilgisayaların Configurasyonları aynı Olmasına rağmen Sadece bir bilgisayar sizinde dediğiniz gibi geri yükleme yapmıyor, tıkanıyor kalıyor.!

Ne yaptıysam o bilgisayara GHOST dan geri yükleme yapamadım, sebebini ise hala bilemiyorum.

19 PC de oluyor, bir tanede olmuyor.!

Bende son olarak Sıfırdan format attım ve Acronis 2009 ile yedeğini aldım ve geçenlerde geri yüklemeyi denedim ve Sorunsuz olarak geri yükleme yaptı Acronis..

Ben Ghost'u çoktan rafa kaldırdım. Acronis 2009 harika olmuş, Kesinlikle Ghot yerine Acronisi tavsiye ederim..

Arkadaşlar bu ve benzeri sorunları yaşamamanız için sizlere ghost 11.5 dos ve Acronis 11 tavsiye ediyorum. İkisinide sorunsuz kullanıyorum. Sata hdd, Lga işlemci yada ddr2 anakartlarda şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Her ikisinide bir linke upload ettim. rar ın içindeki iso dosyasını cd ye yazdırmanız yeterli. Cd ile boot edip kullanabilirsininiz

Not: Upload ettiğim yer 7 gün süre veriyor. premium üyeliği olan arkadaşlar bunu sağlam bir linke alıp herkesin kullanımı için yardımcı olursa sevinirim kolay gelsin.

Ghost 11.5 Bootable Dos CD

https://rcpt.yousendit.com/668937303/7e9440902822641fc6e8dc30aae2f1fb[/CODE]

12.6 MB

Acronis Media True Image Home Versiyon 11 Botable CD

[CODE]https://rcpt.yousendit.com/668939765/68064100179d55cf8f38a651dd54ee67[/CODE]

52.5 MB

• 5 ay sonra...
Arkadaşlar bu ve benzeri sorunları yaşamamanız için sizlere ghost 11.5 dos ve Acronis 11 tavsiye ediyorum. İkisinide sorunsuz kullanıyorum. Sata hdd, Lga işlemci yada ddr2 anakartlarda şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Her ikisinide bir linke upload ettim. rar ın içindeki iso dosyasını cd ye yazdırmanız yeterli. Cd ile boot edip kullanabilirsininiz

Not: Upload ettiğim yer 7 gün süre veriyor. premium üyeliği olan arkadaşlar bunu sağlam bir linke alıp herkesin kullanımı için yardımcı olursa sevinirim kolay gelsin.

Ghost 11.5 Bootable Dos CD

https://rcpt.yousendit.com/668937303/7e9440902822641fc6e8dc30aae2f1fb[/CODE]

12.6 MB

Acronis Media True Image Home Versiyon 11 Botable CD

[CODE]https://rcpt.yousendit.com/668939765/68064100179d55cf8f38a651dd54ee67[/CODE]

52.5 MB

arkadasım ghost lınkı olmus bana da 11.5 ghost lazım

eskı surumler cıft sata desteklemıyor

tşkler

elınde olan vars upload edebılrmı

Arkadaşım maal esef ghost 2003 de (eski sürümünde) sata desteği yok. DVD okuyucu sata olsa yine sorun çıkarır. Fakat sonradan ghost 2003 e sata desteği editlenmiş bir sürümünü piyasaya sürdüler. Onunla yedek alıp, yükledim,sata sürücülerde sorunsuz çalıştı. Tabi eğer senin pcde ki sorun sata ile ilgili bir sorunsa bununla sorunu halledebilirsin umarım. Diğer sürüm 2 mb, bu upload ettiğim ise 15, açılınca 27 mb oluyor.

İmaj şeklindedir.Neroyla kalıbı diske yazdır seçeneği ile yazdırabilirsin. Açıldığında; dos ortamına gelince ilkin "m" yazıp enterle. Bu komut, grafik ekranda mouse kullanmanı sağlayacaktır. Sonrada "ghost" yazıp enterlersen, grafik ekran gelecektir.

link burda:

Please register to see this content.

upload bana aittir.

Fakat eğer şahsi görüşümü istersen; Acronisin ayağının tozu bile olamayan ghost 14 ü dene. Ben denedim ve asla vazgeçmedim. (ki bana göre 2003 bile acronisden çok daha iyi, çünkü acronisle backup aktarım yarıda kesilirse bazen hdd ye f disk çekmek zorunda kalırsın) Ghost 14 de bootable menüsünde garfik ekranında copy paste yapabilirsin, "C" deki verilerini "D" ye aktarabilrsin ve daha bir çok özellik mevcut ve hata verme olasılığı çok az.

Neyse seçim senin tabiki :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...