Jump to content

Sistemlerimde Ağır Virüsler Var

attractiQn

Recommended Posts

arkadaşLar öncelikle hepinize iyi akşamLar geçenLerde arkadaştan fifa 2009 u aLmıştım 8 gblik flaşımı ona verdim oyunun setup dosyalarını atmıştı fakat flaş diskime folder virüsü bulaşmıştı flaş diskten virüsü Avira ile temizledim fakat o günden sonra bilgisayarımda(laptobumda) sürekli kasmalar oluşuyor olmaması lazım pc takılıyo kalıyo format attım yine çare yok yedeklerime bulaşmış olabilirmi ? Masaüstü bilgisayarımda aynı şekilde antivirüs de yüklemedm ondada 1 gb ram war laptopta ise 2 gb ikiside çok yavaş sistemler haline geldi yeni formatladım ikisinide ama olmuyor birde başıma şu gizli dosya virüsü bulaştı hep temizliyorum regedit den dos dan heryerden temizliyorum virüs taraması yapıyorum bişey bulmuyor fakat pc yi yeniden başlattığımda tekrar gizli dosyalar görüntülenemiyor bunlar için kalaıcı bir çözüm bualabilecek arkadaş warmı bana birisi yardımcı olsun lütfen formatşla düzelmiyor antivirüs virüs bulmuyor arşivlerime bulaşmış olabilir ne yapabilirim ?

attractiQn önemli belgelerinizi öncelikle yedekleyin.Ardından format atın.Yanlız hardiskinizi format atarken tüm bölümleri sil.Ardından yeni bölümler oluştur(D,E,F..vs).Format atsanız bile hardiskin diğr bölümlerinde olan zararlı yazılım yine sisteme bulaşır.O yüzden format esnasında bölümleri silip yeniden bölümleri oluşturun.Bu zor geliyorsa şunu da deneyin.

Kaspersky nin Emercegy Boot CD si var.Onu sitemizde bulup indirin.Ve cd ye xp yi yazdırdığınız gibi yazdırıp sistemi bununla açın.

Mümkünse başka bir bilgisayarda yazdırıp kendi bilgisayarınıza takın.Bu CD sisteminize bulaşmış olan zararlı yazılımları bulup temizleyecektir.Yanlız bu da risklidir.Sistem dosyalarına bulaşmışsa onlar da silineceğinden windows açılmayabilir.Tavsiyem size şudur.

1.Format esnasında tüm bölümleri silip yeni bölümler oluşturun.

2.Formattan sonra donanım sürücülerinizi kurun.

3.Acronisi kurup 1. sistem yedeğinizi alın.

2.Size gereki programları kurup gerekli düzenlemeleriniiz yaptıktan sonra 2.sistem yedeğinizi alın.

3.Güvenlik programınızı kurun(Tavsiyem ya Kaspersky İnternet security ve nod32 smart security).Güncellemelerinin ardından

sistem yedeğinizi alın.Bu yedeklemeler sırasında hiçbir şekilde internete bağlanmayınız.Maksat tertemiz bir yedek olsun.

Bir sorun oldu mu yedeğine dönersiniz olur biter.Sistem çöküp açılmaz duruma gelse dahi acronis boot cd ile sistemi açıp yedeğinize dönebilme şansınız var.Dost tavsiyesidir.Saygılarımla

Çok teşekkürLer arkadaşLar waLLa birsürü yardım siteLerinde yazdım ama doğru dürüst cevap vermediLer YAGMURADAM teşekkürLer deneyecem iLk olarak karspek le bi tarama fln yapaayım düzelmesse bütün diskleri yeniden bölerim teşekkürLer. =)

Merhaba Bnimde Laptopum war bi ara virüs bulaşmışdı virüs Görev Yöneticisini Engellio Regedite Giremiordum C: ye format atdım oLmadı hmde pc çok kasılıor ve de donuordu c: d:yi birleştirip bi format attım sorunum çözüldü snde böle dene dosyalarını yedekle dene olur ve de bir dosyayi silerken Shift-Delete yap böle yaparsanız kalıcı silersiniz

selamlar.sanırım patron virüsü diye bilinen activexdebugger virüsü bulaşmış olabilir.gizli dosyaları göstermeme ve bilgisayarı yavaşlatma gibi sorunlar bana sizin pc ye bu virüsün bulaştığını düşündürüyor.çoğu antivirüs programı bu virüsü tanımaz tanıyanlarda sadece tanır bişey yapmaz.çaresi drakula virüs programıdır.virüs bulaşmış flaşdiskle birlikte programı çalıştırıp restart yapınca virüsten kurtulursun.eğer bahsettiğim virüsse bu yöntem sorununu çözecektir.format kar etmez.ben çok çektim.bu yöntemle kurtuldum.umarım derdine çare olur.

• 1 ay sonra...
attractiQn önemli belgelerinizi öncelikle yedekleyin.Ardından format atın.Yanlız hardiskinizi format atarken tüm bölümleri sil.Ardından yeni bölümler oluştur(D,E,F..vs).Format atsanız bile hardiskin diğr bölümlerinde olan zararlı yazılım yine sisteme bulaşır.O yüzden format esnasında bölümleri silip yeniden bölümleri oluşturun.Bu zor geliyorsa şunu da deneyin.

Kaspersky nin Emercegy Boot CD si var.Onu sitemizde bulup indirin.Ve cd ye xp yi yazdırdığınız gibi yazdırıp sistemi bununla açın.

Mümkünse başka bir bilgisayarda yazdırıp kendi bilgisayarınıza takın.Bu CD sisteminize bulaşmış olan zararlı yazılımları bulup temizleyecektir.Yanlız bu da risklidir.Sistem dosyalarına bulaşmışsa onlar da silineceğinden windows açılmayabilir.Tavsiyem size şudur.

1.Format esnasında tüm bölümleri silip yeni bölümler oluşturun.

2.Formattan sonra donanım sürücülerinizi kurun.

3.Acronisi kurup 1. sistem yedeğinizi alın.

2.Size gereki programları kurup gerekli düzenlemeleriniiz yaptıktan sonra 2.sistem yedeğinizi alın.

3.Güvenlik programınızı kurun(Tavsiyem ya Kaspersky İnternet security ve nod32 smart security).Güncellemelerinin ardından

sistem yedeğinizi alın.Bu yedeklemeler sırasında hiçbir şekilde internete bağlanmayınız.Maksat tertemiz bir yedek olsun.

Bir sorun oldu mu yedeğine dönersiniz olur biter.Sistem çöküp açılmaz duruma gelse dahi acronis boot cd ile sistemi açıp yedeğinize dönebilme şansınız var.Dost tavsiyesidir.Saygılarımla

Arkadaşımızın anlatımına katılıyorum özellikle altını çizmem gereken bi konu var Bütün işlemleri uygulayıp Acronis le harddiskin bi imajını al ve zaten Proğramda Create bölümünden bir boot cd oluştur.Sistem çöktüğünde bu cd den aldığın yedeği tekrar kurabilirsin ben bi çok bilgisayarda bu yöntemi kullanıyorum.Teşekkürler aYrıca

• 2 hafta sonra ...

full formattan önce combofix ile taratmakta fayda var ! c d e vs. içindeki gizli virüslerii silmeye çok yarıyor ne de olsa ! veya bilgisayarı çalışan cd lerle açıp silmeyi dene ! cd den çalışan linux işletim sistemleri işini görür gibime geliyor !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...