Jump to content

Pc Siyah Ekranda Kalıor Help...!

dragon33

Recommended Posts

Arkadas bi tanıdğımın pc si bu pc ye format atmış format bitmiş reset cekmiş bu harici ses kartı kullandığı için bios dan ses kartını kapatmış sonra kaydedip çıktığında açılmamış ekran bu şekilde kalıor

gorunt0006bec3.jpg

biosa girmior format atamıoz pc de açılmıor biosu sıfırladım ram ıdeğiştirdim gene olmadı ....

GIGABYTE GA-73PVM-S2H anakarttan bende kullandım, işletim sistemini kurduktan sonra bende de restart ve açılmama problemi yaşadım. Ben bu problemi bios güncellemesi ile hallettim, bios güncellemesinden sonra anakartım sorunsuz çalışıyor restart ediyor. En son bios versiyonunu gigabyte ın sitesinden indirebilirsiniz. Ben bi şekilde bios clear jumperi ile bilgisayarı açmayı başardıktan sonra işletim sistemi üzerinden @BIOS yazılımıyla bios güncellemesi yaptım. Gigabyte'in bios update için özel @BIOS adında windows altında çalışan programı vardır. Bios update için bu programı kullanmanızı öneririm. Güncelleme de aslında kolay bir işlem, (bilgisayar bilginizin ne seviyede olduğunu bilmediğim için mazur görün) yardıma ihtiyacınız olursa sorabilirsiniz. Umarım işinizi görür.

Please register to see this content.

biosau3.jpg

:D resim ekledim...

Malesef hangi yolu denediysek pc acilmadi pc aclimda bot ekranında oluorsa biosa güncellmesi bi yardım ederseniz iyi olur

ama ben CPU bozulmuş olabilir diye düşünüorum.....

Bios pilini cıkartıp geri tak sonra ac PC'yi gir Bios'a ayarla ilk baslangıca Cd-Rom'u isaretle hepsi bu fazla bir seyi yok, hala aynı ise HDD'den Anakarta giden kabloyu temizle ve iyi tak sonra tekrar RAM'lari cıkart yer degistir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...