Jump to content

Modifiyeli Cdden çalışan Xp

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba forumunuzu internette soracağım soruyu araştırırken buldum.

Neyse soruma geçiyorum :rolleyes:

şimdi benim elimde bir modifiyeli xp var bu xp yüklemeden direk cd den çalışyıor ve hangi pc ye takarsam takayım ses kartına kadar herşeyi çalışıyor.

bende kendime cd den çalışan modifiyeli bir xp yapıcam sitenizde modifiye derslerinize baktım ve anladım mdifiye konusunu ama tüm driverleri cdye nası uydurucam yani cdyi her takdıgım pc de ekran kartını ses kartını tanısın istiyorum umarım anlatabilmişimdir ve yardımcı olursunuz şimdiden teşekkürler.

''yüklemeden direk cd den çalışyıor''

Live (portable) XP ve donanımları tanıyor?

Normal, otomatik 'kurulan' Xp yöntemini anlatmış arkadaşlar. BartPE den bahsediliyor sanırım farklı bişey bu..

evet yüklemeden direk BartPE nedir acaba ?

BartPE, Cd'den çalışan Xp projelerinden birisidir. Kendiniz oluşturursunuz.

PE builder programı ile. Winbuilder da vardır alternatif olarak.

Driverpcaks.net deki sürücülerin ve base programının live sistemlere driver entegresi desteği de vardır.

PE builder için;

Winbuilder için;

Please register to see this content.

sitelerde gezeblirsiniz.

driverpacks.net de ise sürücü paketleri ve forumda yardım vardır.

Biraz deneyim ve uğraşı gerekir tabi.

Kolay gelsin.

BartPE, Cd'den çalışan Xp projelerinden birisidir. Kendiniz oluşturursunuz.

PE builder programı ile. Winbuilder da vardır alternatif olarak.

Driverpcaks.net deki sürücülerin ve base programının live sistemlere driver entegresi desteği de vardır.

PE builder için;

Winbuilder için;

Please register to see this content.

sitelerde gezeblirsiniz.

driverpacks.net de ise sürücü paketleri ve forumda yardım vardır.

Biraz deneyim ve uğraşı gerekir tabi.

Kolay gelsin.

saolasın kardeş ben şöle yapsam olurmu peki ilk cd mi tamamen hazırlayıp norma kurulacak biçimde hazırlayıp sonra cd den çalışan versiyona çevirsem olur heralde neyse saol

konu gelmişken sorayım live projelere nasıl program ekleriz birde windows görünümlü olanlar var nasıl yaparız bu şekilde?

kardeş bilen varsa yardımcı olur elbet bende soruna ait bişiler bulursam yazarım :rolleyes:

Hayır o şekilde olmaz. Ayrı hazırlanış mantığı var hiç alakası yok..

Toygar sen bari yapma. Gerçi ben de bu konuda pek az bilgiliyim ancak program eklemek de farklı sitelerine forumlarına bakın gerekli materyalleri bulursunuz. Ben vakit bulursam biraz daha didikleyip iyi bir livecd yapmayı düşünüyorum ama tabi dikkat etmek lazım ram kullanımı ve yüklenme süresi vesaire önemli. Birçok şey eklenebiliyor, geliştirilen scriptler vesaire var çok güzel bir uğraş aslında.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...