Jump to content

Paneldeki Sitem İçin Psu Önerisi

erdem11

Recommended Posts

Arkadaşlar benim sorunum oyun oynarken ekran donması yada kilitlenme sorunu bazı arkadaşlar sudan olduğunu söylediler benimki 250 watt galiba sistemimi kaldırmıyor bana ucuz ama sisteme yetecek bir psu öerebilirmisiniz.

AOPEN AO300-12PNF Psu 300W. Bundan şaşma derim dostum.

Sonrasında Cooler Master Psu Master RS-350 ve olayı birazda abartarak Cooler Master EXTREME 1000W Tavsiye edebilirim fakat Cooler Master Sunduğu yüksek kapasiteli çalışma ortamından ziyade fiyatlarınıda epey bir yükseltmiş :)

guzel kardesim sisteminin ozelliklerine gore power tavsiyesi yapabiliriz, ama sen bir bilgi vermemissin,

sistemin hakkinda bilgi verirsen daha fazla yardimci olabiliriz,

ayrica bu donma ve zorlanmalar, sistemde olusan hata veya cakisma ya da isidan da meydana gelebilir,

ilk olarak,driverlerini guncelleyerek buna bakabilirsin,

daha sonra fanlarini kontrol edip temizlik yapmalisin,

ve hdd' nin asiri dolmasi fazla program calismasi gibi etmenlerde bu donmalara neden olabilir,

baslangicta calisian programlari minimuma indirmen senin icin daha faydali olacaktir,

gerci biliyorsundur ama tekrarlayalim,

baslat>calistir>msconfig>baslangic

sekmesinden gereksiz olan programlari kaparsan makineye biraz daha az yuk binecegi icin daha rahatlatmis olursun,

bunlari kontrol ettikten sonra bir daha dene,

acikcasi 250 watt' lik bir power kullaniyorsan buyuk ihtimalle 3-4 senelik bir cihaz kullaniyorsun demektir,

max 400 watt' lik bir power yeterli olacaktir

ama yakinda bilgisayarini yenileyebilirsin,

bu yuzden biraz daha iyi ve yuksek watt' li bir power bakmanda fayda olacaktir,

mesela 600 watt' lik bir power alirsan 3-5 ay sonra makineyi yeniledigin de bunu diger makineye takabilirsin,

marka olarak, tagan al derim ama biraz tuzlu olacagi icin;

ozc, asus, coolermaster, aopen veya thermal take almani oneririm,

bunlarin icinde ayni katagoride en ucuzu aopen olacaktir, daha sonra asus ve digerleri gelcektir

benim tavsiyem, unstabble arkadasimizinda dedigi gibi cooler master olacaktir

haydi hayirli olsun,

kolay geslin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...