Jump to content

Ramler çakışırmı ? (çözüldü)

viper75

Recommended Posts

arkadaşımın kullandığı sistemi yazıyorum ilk önce

gigabyte p35-ds3l anakart

intel core duo 2 4500 2,2ghz işlemci

2gb 2*1 ocz vista upgrade 800 mhz ram

segate 320gb hdd

460 w gigabyte güç kaynağı

sistem bu şekilde cok kararlı bir şekilde çalışıyor arkadaş ihtiyaçtan 1gb daha ram eklemek istedi bende elimde olan 1gb ocz 800mhz

http://www.sanalmarketim.com/urun/3dd56b9ff656f4fa37d3886191a898e2/OCZ-Special-Ops-Edition-1-GB-800-MHz-DDR2[/CODE]

bu linkte bulunan ramı ekliyorum sistem sorunsuz açılıyor fakat belli bir süre sonra mavi ekran hatası alıyorum hirens boot cd içinde bulunan memory test programı ile test ettiğimde ramde hatalar olduğu cıkıyor fakat gerek sistemin kendi ramleri gerekse benim sonradan eklediğim ram sağlam ayrı ayrı test ettim sorun yok fakat birlikte sorun cıkıyor slotlarıda denedim çözüm bulamadım bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım etsim kafayı yiyicem :S :s

biosu güncelleştirdim fakat sorun hala değişmedi

mavi ekran hatasının resmini gösteremem fakat genelde memory ile alakalı birde win32k.sys hatası veriyor ramler 3 tane 1 gb takılı iken normalde dual değil singile çalışır diye düşünüyorum bir ayar yok galiba gözüme çarpmadı hiç ama hala sorunu ve çözümünü anlayamadım :S

ramler yuvalarına oturmuşmu bak!

yazdığını okudum frekansların 800 mhz sorun yok.

biosu fabrika ayarına çek geri büyük ihtimalle taktığın mevcut ram takılı olarak görecektir.

bi süre açık durduğunu yazmışsın özelliklerde taktığın ram görünüyomu bir bak. (bilgisayaraım=>özellikler)

ayrıca ram yuvasında da problem olabilir, düşük bir ihtimalle!

arkadaşlar pc açılınca ram gözüküyor 3gb olarak ramlerin frekansları aynı markalarıda aynı ocz sadece sonradan takılan ram diğerlerinden farklı biosu güncelleştirdim buda ayarları default haline getirmiş oldu fakat sorun çözülmedi ramleri farklı yuvalarda 2 li halde denedim ramler ve yuvalar sağlam anakartın bu ram modelini desteklemediğini düşünsemde buda değil çünkü ram tek başına bütün slotlarda sorunsuz çalışıyor fakat 3 rami birden takınca sistem açılsada ağır bir işlem yapınca mesela bir oyun açınca direk mavi ekran hatası alıyorum hatalar farklı farklı oluyor ama sebebi ramler hirens boot cd içersindenki memtest programı ile test ettim 3 ram bir arada iken bir cok hata alıyorum bir türlü çözüm bulamadım gigabyte mail attım oradanda sonuç cıkmazsa anakartı garantiye göndericem artık :s

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...