Jump to content

Güvenli Format İçin Program İsteği

ninorly

Recommended Posts

forumda arama yaptım ama bulamadım,pcde güvenli format için hangi programı kullanabilirm,format hem windows dizinine hemde diğer bölüme atılacaktır.önerileriniz için teşekkürler,

not: konunun burada açılıp açılmadığı ile bilgim yok,yeri uygun değilse moderatör arkadaşlar taşırsa sevinirm.

HDD markası maxtor ya da seagate ise maxblastı segate nin webinden indir bootable media yap. [boş bir cd ye yazdıracksın] daha sonra açılşı cdden yap. işlem tamam...

işte capslar...

0001az6.png

0002zs3.png

0003hq0.png

0004yl8.png

0005wg7.png

Lütfen bir TEŞEKKÜRÜ çok görmeyiniz.

arkadaşım herkes yanlış biliyor şu maxblast olayını.maxblastı maxtor firması üretiyor tamam.ama o program tüm hddler için geçerli.şahsen ben denedim.3 hdd markasında.(samsung 80gb 6 saat sürdü,maxtor 40 gb 3 saat sürdü,sageate 60 gb 4-5 saat sürdü)hiçbir sorun olmaz.ayrıca program pcye ilaç gibi desem yeridir.pcme uyguladıktan sonra hddden gelen ses kesildi.hdd tamamen temizlendi.böylece hardiskimin performansı fabrika çıkışı performansına yaklaştı :pardon: :pardon:

kişisel tavsiyem bu formatı harddiskinize çok fazla uygulamayın, bu fabrika formatıdır, hani tüm sektörler yeniden oluşturulur. daha önceki sürümlerinde formatlarken elektrik kesildi ve ups inde pili gitti, elektrik geldiğinde harddisk kullanılmaz oldu. biraz riskli ama badsector problemi için son çare, bazı badsectorlü hardiskleri bununla düzelttim(düzelttim derken hatalı sectore gelince olaya bi ayar veriyo ve orayı kapatıyo artık kullanamıyosun o bölümü yoksa fiziksel bi düzeltme sözkonusu olamaz) bi yerde okuduğuma göre enfazla 20 kere tavsiye ediliyo sanırım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...