Jump to content

Tek I386 Dan 4 Xp

*TOYGAR*

Recommended Posts

bir konuda rastlamıştım ama cevapsız kalmıştı bir modifiye xp çıkarılmış bu cd de 6 7 tane xp varmış ama 700 mb miş boyutu birisi açıklamıştı bunu tek i386 kullanarak yapmışlar nasıl yapılıyor bu acaba?

Yada Böyle Birşey varmı

Eğer Bu YÖntemi Çözebilirsek Gerçekten Güzel Olur[/CODE]

Morning'in birden fazla Xp konusunu inceleyin cevap orada var zaten. Farklı bişey değil.

Nlite veya Cdimage ile iso oluşturun sıkıştırır aynı dosyaları.

1. Xp normal Cd anadizininde olacak, diğerleri ise XXX1, XXX2 gibi klasörlerin içinde. Sonra setupldr, txtsetup ve boot kaydını klasör adına göre değiştirmemiz yeterli. Yaptığım Cd içeriklerine bakmanız yeterli.

Tek i386 kullanarak yapabileceğiniz şeyler ise sınırlı olur. Sadece katılımlı/katılımsız vesaire gibi. bu yöntemle istediğiniz şekilde Xp'lerini ayrı ayrı hazırlayıp yapabilirsiniz.

Boyutlarına Bağlı Olarak Değişecektir o Videolu Anlatımı Dikkatli İncelersen Çözeceksin :D

baris_seven yapmıştı sanırım 6 tane xp tek cddeydi(yanlış söylediysem özür dilerim).nLite'nin Sıkıştırma Özelliği Sayesinde Oluyor Herşey.Eğer Xplerin Lite ise tahminim olacaktır.

Arkadaşlar siz bir deneyin ondan sonra konuşalım. Boyut sorunu olmaz.

Diyelim bir Xp yaptınız. Biri katılımlı, biri katılımsız. 600+600, 1200 mb diyelim. Katılımlı ile katılımsız arasındaki tek fark winnt.sif dosyası olduğu için aynen sıkışıyor 1200 değil 600 mb oluyor iso.

Aynı şekilde bir ful driverlı birde driversız yaptınız diyelim.

Driversız 400 mb boyutunda, drverlı 700 mb boyutunda olsun. Driversız versiyonu yaptıktan sonra onu kaydedin, aynen bu versiyonu değiştirmeden üstüne full driver entegre edin(driverlar 300 mb diyelim, 400+300, 700 mb işte...)

Siz nlite ile iso yaparken dosyaları tarayacak zaten driverlı versiyonun içindeki hemen hemen tüm dosyalar driversızdaki ile aynı dosyalar olacağı için toplam boyut 400+700 mb dğil, 701 mb falan olacaktır. Önemli olan farklı Xp'leri benzer şekilde titizlikte hazırlamak..

Deneyim, herşeydir.. Hadi deneyin bir, soru-cevap üretmeyelim sadece, Iso üretelim :D

Not: Sadece Xp dosyalarını değil, OEM klasöründeki falan herşey yani, sıkıştırabilir. Cd/dvd içerisinde birden fazla full driverlı Xp olabilir, OEM klasörlerini de aynı mantıkla, tüm dosyaları sıkıştırır. Sıkıştırma da denemez aslında, Iso formatının elverdiği bir şekilde aynı dosyaları tek dosyaya bağlayarak haritalandırır diyebiliriz.. Dosyalar var da yok misali :(

tecrübe ile sabitlendi baris_seven cdimage ile 8 tane 200 mb boyutunda lite xp yi aynı klasörde topladım(her xp için XXX1 filan şeklinde klasör açtım)cdımage ile iso yazmaya başladım yerel diskte 1.4 gb yer tutan dosyalar iso ile 200 mb kaldı .saol açıklamaların için.birde multiboot yaparken menüyü oluşturup ultra iso gibi bir programla başlangıç sektörü göstermek gerekli değil mi?

Edit:Başka Bir XP İle Deneme Yapıyordum(live Xp)Bu XPde Bir Dosya Adı Çıktı 110 Karakterden Uzun Dosya İsmi Kullanıyor dedi cdımage.nasıl atlatabilirim:P :D

110 karakter dosya mı olur ya:) Cdimage sarı renkte uyarılar verebilir bunlar genelde önemli değildir bilgilendirme amaçlıdır, kırmızı olmasın da.

Bu arada nihayet bi el attın da gördün iyi olmuş.

Cd image menüsünde bakarsan configuration>boot kısmından boot dosyanı seçebilirsin loader.bin gibi.

Başka da bir ayara gerek yok zaten. configuration>creation bölümünden cd label yaz son olarak da iso adını verip oluşturuyorsun Nlite'a göre daha hızlı ve iyi sıkıştırma yapıyor + anadizinde i386 klasörü olması zorunlu değil.

live xp idi bir pc dergisinin verdiği live cd bende adını değiştirmek istemedim sistemi bozarım diye

hata:şu dosya adı 110 karakterden daha uzun diye bir hata

EDİT:o Dosyayı Sildim Başlat Menüsü İconlar Herşey Kayboldu...

Üzülerek söylüyorum (AirStudio kullanıyoruz o açıdan) Cdimage ile airboot iso'sunu boot dosyasını kaydedip göstersek bile Cdimage ile olmadı.. Nlite'ı tavsiye ediyorum.(iso motorunu mkisofs seçin vesaire anlattım diğer başlıkta) i386 klasörü araması dışında sorun yok.. Ki benim hiçbir Xp'm i386 anadizinde değil. Anadizinde Erd Commander var i386 buna ait. Nlite bu sayede sorun çıkarmayacaktır. Ben şuan airStudio'yu sadece deneme amaçlı kullandığım için sorun yok, easyboot çalışmalarımda cdimage kullanabiliyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...