Jump to content

Bilgisayarımda Xp Kullanamıyom

Yaşar

Recommended Posts

arkadaşlar ben bundan 6 ay evvele kadar benim pcde xpi açılırken çok hızlı açılırdı windows açılış çubugu 2 sefer gider pciye açardı 6 ay evvel pc donma yabıyor format atamıyordum servise ******ürdüm kasamı baktılar hardiskin kaplosunu degiştiler birde senin dış kasan iyi degil dar dediler onuda degiştirdim sonra benim bcime lisanslı vistam olan vista starteri kurdular son 6 aydan beri bende vista süper hızlı açılış erken açıyo perfonbas süper belki son 6 ayda 50 sefer format atmışımdır sorun yok sorun xp lerde xpi kuruyom windows açılış çubugu 14 defa gidiyo anca öyle açıyo ama tam tersi vista süper hızlı bu neden oluyor bilen uzman arkadaşlarım yazarsa iyi olur ha şimdi vista ultimata kullanıyom süper hızlı sorun xpde

xp kullanmak istemenin nedenini bilmiyorum ama eğer bilgisayarında vista iyi çalışıyorsa bence aynen devam et... ben pc teknik servisi değilim o yüzden sorunun cevabını bilemem ama 1.5 yıldır vista kullanıyorum... vista, xp den daha iyi......... hangi yönden dersen öncelikle güvenlik... sonra ram kullanımı...Arkadaşla aynı özelliklere sahip iki pc den birine xp diğerine vista kurduk... vista daha hizli çalışıyor ve daha randımanlı.... benden tavsiye vista kullan... ultimate sürümü özellikle

xp kullanmak istemenin nedenini bilmiyorum ama eğer bilgisayarında vista iyi çalışıyorsa bence aynen devam et... ben pc teknik servisi değilim o yüzden sorunun cevabını bilemem ama 1.5 yıldır vista kullanıyorum... vista, xp den daha iyi......... hangi yönden dersen öncelikle güvenlik... sonra ram kullanımı...Arkadaşla aynı özelliklere sahip iki pc den birine xp diğerine vista kurduk... vista daha hizli çalışıyor ve daha randımanlı.... benden tavsiye vista kullan... ultimate sürümü özellikle

ya yok bende vistayı seviyorumda arasıra xp kullanayım diyorum sorun nerde onu merak ettim acaba bir ayarı falanmı var diyom

vistayı tamamen sil..tabiki silmek istersen,bu proğram vistanın kökünü kurutuyor ve silip atıyor pc den..eğer başka türlü kaldırmayı denersen ne eder eder vista kendini bios ta saklar..VistaBootPRO programının son sürümünü indir. “Backup/Restore Center” bölümünden önce yedek al ardından “Bootloader” bölümüne gelip “Uninstall the Vista bootloader” ı seçip Apply de. Bu kadar.(zaten pc yi kapatıp açacak olduğunda pc açılmaz ve hata verir,çünkü vista kalkmış olup sistem boşa çıkmıştır..xp de zaten yok..yani işletim sistemin yokki açılsın pc..)

sonrada xp cd ni koy cd rooma ve formatını çek arkadaşım sağlıkla..

arkadaşlar yazdıgımı iyi okumadınız galiba benim xpi kurma sorunum yok kuruyyorum ancak geç açıyor windows artı xp kurarken zaten boottan kuruyorum kurulu olan vistayı silerek kuruyorum

s.a kardeşim sen altı ay evvel xp kullanırken kullandığın xp üstünde herhangi bir hzılandırma işlemi uyguladın mı mesela kapanış kodları yada ide yollarını kapama felan orjinal bir xp de açılış süresi senin ifadenle açılış çubuğu 6 sefer gider durur yalnız boş ide yollarını kapatırsan ancak ozaman iki kerede açılış hızına ulaşırsın (not: bu işlem için anakartın üzerinde ide slotu olması gerekir yoksa zaten kapatmanada gerek yok) ama sen diyorsan ki benimki yavaşladı 14 kere geçiyor sana bir kaç soru ve tavsiyem var

Eğer......

ekran kartın fanlı ise driverini yüklemeden önce fan %100 hızla çalışır driver yüklendiğinde ise hız %50 olur yani sesi azalır

şimdi xp boot ekranı aktifken buna dikkat et eğer 3. yada 4. seferde ekran kartını yüklemiyorsa sorun ekran kartınla ilgilidir(normal yükleme süresi budur) eğer sorun ekran kartıylşa ilgili değilse ide yollarını kapat derim nasıl yapıldığı bu sitede var yok oda olmuyorsa aç kasanı ramlerin takılışına dikkat et çıkart tekrar tak iyice yerleştir sonra tozunu felan al kasa içinin hard disk kablosu değişmiş dedin sorun ondada olabilir çaresiz kalırsan onu tekrar değiştir e bunun dışında bir yöntem kalmadı heralde dimi

s.a kardeşim sen altı ay evvel xp kullanırken kullandığın xp üstünde herhangi bir hzılandırma işlemi uyguladın mı mesela kapanış kodları yada ide yollarını kapama felan orjinal bir xp de açılış süresi senin ifadenle açılış çubuğu 6 sefer gider durur yalnız boş ide yollarını kapatırsan ancak ozaman iki kerede açılış hızına ulaşırsın (not: bu işlem için anakartın üzerinde ide slotu olması gerekir yoksa zaten kapatmanada gerek yok) ama sen diyorsan ki benimki yavaşladı 14 kere geçiyor sana bir kaç soru ve tavsiyem var

Eğer......

ekran kartın fanlı ise driverini yüklemeden önce fan %100 hızla çalışır driver yüklendiğinde ise hız %50 olur yani sesi azalır

şimdi xp boot ekranı aktifken buna dikkat et eğer 3. yada 4. seferde ekran kartını yüklemiyorsa sorun ekran kartınla ilgilidir(normal yükleme süresi budur) eğer sorun ekran kartıylşa ilgili değilse ide yollarını kapat derim nasıl yapıldığı bu sitede var yok oda olmuyorsa aç kasanı ramlerin takılışına dikkat et çıkart tekrar tak iyice yerleştir sonra tozunu felan al kasa içinin hard disk kablosu değişmiş dedin sorun ondada olabilir çaresiz kalırsan onu tekrar değiştir e bunun dışında bir yöntem kalmadı heralde dimi

a.s kardeşim şimdi hatırladım eskiden bot ekran erken açılsın diye bir program vardı onu kurmuştum şimdi adını hatırlamıyom acaba onunmu zararı oldu xpde kullanırdım

yok yok o tür programların donanımsal bir zararı olmaz yani çok nadir. dediğim gibi sen kasa temizliğini yap ama bana sorarsan asus_xp ninde dediği gibi elinde lisansında varsa vistaya devam xp yi kullanmanı gerektircek bir program kullanmıyorsan tabi

yok yok o tür programların donanımsal bir zararı olmaz yani çok nadir. dediğim gibi sen kasa temizliğini yap ama bana sorarsan asus_xp ninde dediği gibi elinde lisansında varsa vistaya devam xp yi kullanmanı gerektircek bir program kullanmıyorsan tabi

evet kardeşim dogru söylüyorsun ben vistadan zaten memnunum eniyisi vistaya devam edeyim

dostum vistanın xp den hızlı çalışması baya ilginç çünki xp 256 ya bile razıyken ki şu andakardeşimin pc sinden online ım.vista 1.5 gb ram a ram demiyor :D. ama senin sorunun ne olabilir diye düşündüm aklıma şu geliyor vista driveları otomatik görüyor driverları kurmadanmı deniyorsun diye düşündüm ama bolca format attıgına göre baya bi komik teori oluyor. belki garantide bios ayarlarından bi engelleme veya kısıtlama yapmışlar diyeceğim oda komik olucak.vistayı xp yi bilmem de sana önerim windows 7 yi dene xp ayarında vistadan iyi bişey diye düşünüyorum. tabi tam sürüm 2010 da çıkacagı için beta için warez lere bak hatta tnc de bile vardı sanırım. iyi günler xp mükemmel bir yazılım olmasada vista dan kat kat iyidir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...