Jump to content

Otomaik Admin Sorunu

ysml

Recommended Posts

arkadaşlar tnc sitemizde dahil araştırmadığım yer kalmadı.

formattan sonra kendi ismimi yazdığım kullanıcı adımı kullanamıyorum.otomaik administrator oturum açıp kapatıyor.yani admin olmasın istiyorum ben sadece oluşturduğum kullanıcı adım olsun.bunun cd içindeki hangi değişikle giderebiliriz.allahını seven bi yardımcı olsun.modifiyeli bir xp.cvb larınızı bekliyorum.allah razı olsun.

xp nin normalde sadece güvenli modda görebileceğiniz gizli bir administrator kullanıcısı vardır.. Bu kullanıcının ismi asla değiştirilmez.. Modifiye xpler direk o kullanıcıda çalışmaya başladığı için siz de doğal olarak isminizi değiştiremezsiniz. Yeni bir kullanıcı açın ve onu kullanmaya başlayın.Kullanıcının mutlaka yönetici olması gerekir... O zaman administrator kullanıcısı gözükmeyecektir. Eğer gözükürse de tweakui veya tuneup gibi forumda bulabileceğiniz programlarla o kullanıcının gözükmesini etkinleştirebilir veya iptal edebilirsiniz...

xp nin normalde sadece güvenli modda görebileceğiniz gizli bir administrator kullanıcısı vardır.. Bu kullanıcının ismi asla değiştirilmez.. Modifiye xpler direk o kullanıcıda çalışmaya başladığı için siz de doğal olarak isminizi değiştiremezsiniz. Yeni bir kullanıcı açın ve onu kullanmaya başlayın.Kullanıcının mutlaka yönetici olması gerekir... O zaman administrator kullanıcısı gözükmeyecektir. Eğer gözükürse de tweakui veya tuneup gibi forumda bulabileceğiniz programlarla o kullanıcının gözükmesini etkinleştirebilir veya iptal edebilirsiniz...

[/quo

tamam ama formattan sonra zaten kullanıcı adı filan oluşturuyorum.otomatik güncelleme,internet bağlantı ayarları falan sonra kullanıcı oluşturma yapıyorum.yazdığım isim etkin kullanıcı olmuyor.otomaik administrator açıyor.yani benim yazdığım kullanıcı ismi 2.planda kalıyor.modifiye xp nin içerisinde reg de var.yani ben administrator istemiyorum formattan sonra,verdiğin kullanıcı ismi yönetici olsun istiyorum.cvb larınızı bekliyorum.tşkler..

Administrator bırakın kalsın siz ellemeyin.

nLite'ın katılımsız kurulum >> kullanıcı bölümünde kendi kullanıcınızı oluşturabiliyorsunuz.

Oradan kimin otomatik oturum açacağını belirleyebiliyorsunuz.

Sİz kurulu sistemde otomatik admin açılmasını iptal etmek isterseniz aşağıdaki linki inceleyiniz.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=69995[/CODE]

Administrator bırakın kalsın siz ellemeyin.

nLite'ın katılımsız kurulum >> kullanıcı bölümünde kendi kullanıcınızı oluşturabiliyorsunuz.

Oradan kimin otomatik oturum açacağını belirleyebiliyorsunuz.

Sİz kurulu sistemde otomatik admin açılmasını iptal etmek isterseniz aşağıdaki linki inceleyiniz.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=69995[/CODE]

ilgin için saol ark.ama verdiğin sitede otomaik admin sorununu kaldıracak birşey yazmıyor ama.oem klasörü içinde yapabileceğim bi değişiklikle bu iş yapılabilrmi acaba?çok saolun.cvb nızı bekliyorum..

Pardon yav.Yanlış link.Özür dilerim.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56180[/CODE]

Katılımsız XP'de silmek istersen.

[CODE]REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon" /v "AutoAdminLogon" /f[/CODE]

$OEM$ klasöründe cmdlines.txtnin en altına bunu yaz.

Pardon yav.Yanlış link.Özür dilerim.
http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=56180[/CODE]

Katılımsız XP'de silmek istersen.

[CODE]REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WinLogon" /v "AutoAdminLogon" /f[/CODE]

$OEM$ klasöründe cmdlines.txtnin en altına bunu yaz.

allah razı olsun kardeş saol.$OEM$ klasöründe cmdlines.txt nin altına bu dediğini yapıştırdığım zaman bidaki format attığımda kullanıcı adı oluşturduğumda (mesela morning yazıcam) yönetici bu olacak değilmi?administrator olmucak artık değilmi?bunuda bi cevablarsan allah razı olsun diyecem valla.çok saol.cvb nı bekliyorum.

cevabı özelden verdim burada da söyleyeyim bu administratoru gizlemez sadece otomatik oturum açmasını engeller.

olmadı hocam dediğinizi yaptım ve format attım maalesef olmadı.başka önerileriniz var mı acaba.saolun.tşkler..

Winnt.sif içinde [GuiUnattended] kısmının altında AutoLogon=Yes var ise o satırı komple kaldır. Kurulumdan sonra direk administrator ile açılır ama sen yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra oluşturduğun yeni kullanıcı adı ile açılır windows, administrator artık güvenli modda karşına çıkar, normal açılışta sadece yeni oluşturduğun hesap karşına çıkar. Ayrıca windows kurulumu esnasında administrator dan ayrı yeni bir kullanıcının hazır olarak gelmesini ve direk onunla açılmasını istiyorsan yardımcı olabilirim...

Winnt.sif içinde [GuiUnattended] kısmının altında AutoLogon=Yes var ise o satırı komple kaldır. Kurulumdan sonra direk administrator ile açılır ama sen yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra oluşturduğun yeni kullanıcı adı ile açılır windows, administrator artık güvenli modda karşına çıkar, normal açılışta sadece yeni oluşturduğun hesap karşına çıkar. Ayrıca windows kurulumu esnasında administrator dan ayrı yeni bir kullanıcının hazır olarak gelmesini ve direk onunla açılmasını istiyorsan yardımcı olabilirim...

saol kardeşim.evet ben formattan sonra hiç administrator olmasını istemiyorum.sadece kullanıcı adım olsun istiyorum.winnt.sif dosyası içindede autologon satırı yok kardeş.nasıl yapabiliriz kardeş.sende yardım istiyorum.cvb nını bekliyorum..

Normalde 1 admin + guest hesabı var dediğiniz gibi tek admin olursa o Xp nin kendi gizli admin hesabı aslında biz bunu kullanmış oluyoruz.

Daha denemedim ancak şöyle olabilir. (bir arkadaş söyledi, denemiş)

3. bir hesap oluştuyoruz yeni kullanıcı ekliyoruz yani, kullanacağımız hesap. Misal PerfectXP

Otogiriş bölümünden PerfectXp gibi kendi yarattığımız hesabı seçiyoruz. (oobe atla olacak tabiki bu arada)

Nlite'da bir kez çalıştır bölümüne rundll32 netplwiz.dll,ClearAutoLogon yazıyoruz. Bitti.

Mantık basit aslında, normalde manuel kurulumda OOBE bölümünde oluşturacağımız kullanıcı adını bu şekilde oluşturup otomatik gir diyoruz, komut ile de otomatik girişi iptal ediyoruz ve %100 olması lazım.

2 admin olmuş oluyor ama işin aslı öyle değil herşey yolunda. Diğer admin hesabı Xp'nin normalde olan kendi hesabı zaten güvenli modda vs görünür..

Artık bu sorun da bu şekilde biter umarım bu defteri kapatırız ;)

Normalde 1 admin + guest hesabı var dediğiniz gibi tek admin olursa o Xp nin kendi gizli admin hesabı aslında biz bunu kullanmış oluyoruz.

Daha denemedim ancak şöyle olabilir. (bir arkadaş söyledi, denemiş)

3. bir hesap oluştuyoruz yeni kullanıcı ekliyoruz yani, kullanacağımız hesap. Misal PerfectXP

Otogiriş bölümünden PerfectXp gibi kendi yarattığımız hesabı seçiyoruz. (oobe atla olacak tabiki bu arada)

Nlite'da bir kez çalıştır bölümüne rundll32 netplwiz.dll,ClearAutoLogon yazıyoruz. Bitti.

Mantık basit aslında, normalde manuel kurulumda OOBE bölümünde oluşturacağımız kullanıcı adını bu şekilde oluşturup otomatik gir diyoruz, komut ile de otomatik girişi iptal ediyoruz ve %100 olması lazım.

2 admin olmuş oluyor ama işin aslı öyle değil herşey yolunda. Diğer admin hesabı Xp'nin normalde olan kendi hesabı zaten güvenli modda vs görünür..

Artık bu sorun da bu şekilde biter umarım bu defteri kapatırız ;)

oobe yi atlamak istemiyorum açıkcası.çünkü ben bu cd den başka bilgisayarlarada kuruyorum.yani formattan sonra hani kullanıcı adını oluşturursak o olsun yönetici.admin olmasın istiyorum.ama yapamadım işte.yardımın için çok saol..

Müşteri kendi hesabını denetim masasından adını kolayca değiştirebilir olacak zaten sorun olmaz diye düşünüyorum. Hem katılımsız kurulum'a sekte vurmuş olmayız. OOBE atlanmazsa sorun oluşabilir başta driver entegreli Xp vs yapıyorsanız özellikle..

Yok öyle olsun istiyorum derseniz;

Bahsettiğim 3. kullanıcıyı oluşturmayın. Diğer adımları aynen uygulayın.

Yani 1 guest+1 admin var normalde biliyorsunuz. burası aynen kalsın. Admin'e oto giriş verin.OOBE atla'yı seçmeyin.

bir kez çalıştır bölümüne rundll32 netplwiz.dll,ClearAutoLogon yazın.

Bakalım olacak mı haber verin. E bu sefer 2 admin hesabı oluyor demeyin öyle değil. normal kurulumda da zaten kendi oluşturduğumuz admin dışında Nlite da görünen o admin hesabını Xp zaten oluşturur onsuz olmaz. kendi hesabınızı oluşturduğunuzda görünmüyor zaten.

Umarım olur. Kolaylıklar dilerim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...