Jump to content

Runonceex Dosyasına Reg Komutu Nasıl Olmalıdır?

gece_sisi

Recommended Posts

CMDLINES.txt dosyasının yanında RunOnceEx.cmd ve girilmesini istediğin regedit dosyası veya dosyaları olmalı.2-3 tane reg girdisi varsa şöyle yapabilirsin.

[COMMANDS]

"RunOnceEx.cmd"

"REGEDIT /S ayarlar.reg"

"REGEDIT /S ayarlar2.reg"

"REGEDIT /S ayarlar3.reg"

EFE hoca şimdi normalde cmdlines dosyasına runonceden sonra reg komutu giriyorum.Fakat mesela msn başlangıçta açılmasın reg girdisi işlemiyor.Bu yüzden cd içinden reg kayıtlarını tekrar ekliyorum.

Acaba runonceex dosyasına program kurulum komutlarından sonra reg komutu ekliyebilirmiyim.Yani runonceex dosyasına eklicem..

Her nedense, regedit eklemelerini cmdlines'da kullandığım vakit daha sonraları bazı .msi uzantılı program yüklemelerinde sorun çıktığını gördüm kü eklediğim .reg dosyaları kullandığım bir iki program için ince ayardı ve uzaktan yakından bir şeyi bozmasına imkan yoktu. RunOnceEx.cmd'nin içinden Reg Add olarak eklediğimde düzeldi ancak.

Bir hatırlatma olsun dedim.

Her nedense, regedit eklemelerini cmdlines'da kullandığım vakit daha sonraları bazı .msi uzantılı program yüklemelerinde sorun çıktığını gördüm kü eklediğim .reg dosyaları kullandığım bir iki program için ince ayardı ve uzaktan yakından bir şeyi bozmasına imkan yoktu. RunOnceEx.cmd'nin içinden Reg Add olarak eklediğimde düzeldi ancak.

Bir hatırlatma olsun dedim.

Modifiye CD mi kurdugum zaman msn başlangıçta çalışıyor.Halbuki reg kaydı ekliyorum çalışmaması lazım.Ama acaba MSN kurulmadan regleri ekliyormu diyerekten RunOnceEx ilede program kurulum komutlarından sonra reg girdisi komutu ekledim.

Malesef yine msn başlangıçta çalışıyor.

İşin tuhaf tarafı kurulumu yaptıktan sonra sanal pc de manuel olarak reg girdilerini ekledigimde birdaki açılışta msn başlangıçta açılmamasını saglıyor.Anlamadım gitti...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...