Jump to content

Modifiye Işlerini Kolaylaştırmak Için Bir şeyler

*TOYGAR*

Recommended Posts

arkadaşlar bir aio yapalım diyorum bu aio içinde boot screenler logon ekranları vista ikon tema paketleri filan içersin indiren kişi istediği seçeneğe tıklayınca bir sfx penceresi açılsın ve kişiden xp dosyalarının bulunduğu yolu seçmesini istesin sonra gerekli dosyalar değişsin ve modifiye tamamlansın.gerçi bu tam anlamda modifiye olmaz ama acemi arkadaşlar için bi kolaylık olur diye düşünüyorum.aio için ise basit bişiler yaptım fikir vermesi amacı ile

9999kk3.png

Bu konuda benim şöyle bir projem var.

OtomatiXP diye isim bile düşündüm ama yeni XP'den dolayı uygulamaya geçiremedim.

Proje şöyle çalışıyor.

- XP kaynağını seçiyorsunuz.

- Seçtiğiniz addonları RVM ile otomatikman entegre ediyor.

- Seçtiğiniz Otomatik ayara göre nLite oturum dosyası oluşturup bunu otomatikman işletiyor.

- Daha sonra da V'iso gibi işlemleri uyguluyor.

hadi bakalım güzel şeyler çıkacak gibi.

Bu proje belki patlar ama benim onun dışında bir projem var yeri gelmişken söyleyeyim :

Herkes kendi dosyasını editleyip hazırlayarak bize sunacak ve biz de bunların en güzel olanlarını seçip bir xp oluşturacağız. Bu konudaki yorumlarınızı bekliyorum...

bence insanlara hazır balık vermektense balık tutmasını öğretmek daha yararlı olacaktır. şöyle düşünürsek hazır paket veya AIO olarak hazırlanmış bir sistem kuruluyor içerdiği program ve driverlar son derece güncel. ama bu güncellik kime göre? neye göre? 1 ay sonra Sp4 ciktı diyelim yine AIO değişmesi gerekecek. Programlar bugün güncel ama 1 ay sonra sürekli yeni versiyonları çıkacak veya yeni programlar eklenecek vs. vs. tüm bu işlemler sonrasında AIO güncellemesi gerekecek. eee ne anladım bu işten :D bu sefer millet XP modifiye etmeye geçmeden önce bir de güncel AIO arayacak :D

Tekrarlamak gerekirse en iyisi balık tutmayı öğretmek. Herkes olayın nasıl işlediğini öğrenince istediği şekilde kendisi yapar, kullanır, dağıtır... Bilgi içerikli kaliteli makaleler en kaliteli AIO dan daha etkili olacaktır

sende haklısın ama bu yapacağımızın bir güncellik meselesi yok ki boot screen nesi güncellenir yada logon ekranları ztn biz bulduklarımızın hepsini buraya koyacağız

EDİT:ben ufak ufak başladım aio yapımına fikir vermesi açısından şu resmi koyayım dedim.

50900512rb6.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...