Jump to content

Windows 7'deki Komplo Teorisi

morning

Recommended Posts

2000 ile xp arasında da ciddi farklar (örn. luna temasından çok ikonların 16-bit ten 32-bite geçişi) var ama vista ile win7 arasında çok daha ciddi farklar mevcut

ilk kez microsoft alışılmış windows görüntüsünden farklı birşeyler yapmaya başladı (örn. aero peek, aero snap ve yeni başlat çubuğu)

dokunmatik ekranlarlar için tam uyumlu bir windows hazırlıyor ilk kez

daha beta aşamasında bu sistem o yüzden final sürüme kadar "majör" değişiklikler olabilir bunu ancak microsoft biliyor biz sadece teori geliştirebiliriz

• 2 hafta sonra ...

Windowstan soğuttun morning beni :S

Oysa ne umutla bekliyorduk Win 7yi.Yeni çekirdek,görsellik,hız...

Ben vistanın winxp ile win7 arasında microsoftun çıkardığı "öyle" bir sistem olduğunu düşünüyordum.Taki vistanın yeni çekirdeğinin olduğunu görene kadar.

İnsanlar yeniliğe açık değil.Herkes yeni laptoplarda,desktoplarda vistayı winxpye çevirdi.Mesala 2 gün önce arkadaşın desktop bilgisayarını xpye çevirdim.

Bence Microsoft win2000 ile alıştırdı winxp yi çıkardı.Vista ile alıştırdı win7yi çıkardı.

win2000 çekirdeği için sürücüler,programlama metodları çıktı çıktı.Bu sürücüler tabi winxpdede kullanıldı.

vista yeni çekirdeği için sürücüler vs. çıktı win7dede kullanılacak.

Microsoft casusların kralı.

Arkadaşlar adamlar bir sistem oluşturmak için elbet eskisinden feyz alıp, beğenilenlerini kullanıp beğenilmeyenlerini geliştirmeye çalışırlar. Her yeni model biraz daha görsel, biraz daha optimize, biraz daha farklı olmalıdır ki adamlar satabilsin sistemleri.

Casusluk olayları için kafanızı çok yormayın, internetin merkezi neresi? P2P'de bile verilerin uğrayıp geçtiği yer var. Bilgileri gönderirken şifreleme sistemi kullanmadığınız sürece okunabilir ve araştırılabilir. Hatta belli başlı kontrol kelimelerine takılırsa incelemeye bile girer PC'niz. Yine de çokda umursamayın, unutmayın güvenli bilgisayar internete bağlanmamış bilgisayardır.

BrightBlade söylediklerine hak veriyorum...

Tabiki de adamlar sıfırdan çekirdek yazmıyorlar çünkü bilgisayar sistemlerine oturtulmuş bir çekirdek yapısı var ortada ne kadar bir bilgisayar yeni ve yüksek özelliklere sahip olursa olsun bakınız hepsinin mantıgı aynıdır aradaki fark birisi daha çok yenilik kazanmıştır ve yapıları aynı oldugundan yeni bir çekirdeğe gerekte yoktur. İleride neler olur bilemiyorum yeni şeyler çıkabilir ve ona göre sistemler yapılabilir. Ama windows firmasının vistadaki bekledikleri sonuçları almayınca onu makyajlama yapmaları normal adamlar bizim kara fadimeye makyaj yapıp şalvarını bir kenara atıp tv'ye çıkarcaklar anlamına gelio :whistle:

@bedavamisandın

korku filmi ne alaka yaw.güldürdün beni.komik şey :):p

@kacaksevgilim

ben sistem kurmayalım demiyorumniye onun bunun sistemini kullanıyoruz.kendi sistemimizi yapalım diyorum :)

ewt kedni işletim sistemimizi yapalım wistayımı editliycez xp yimi editliycez linux'u mu editliycez MacOS'umu editliycez hangisinden başlayalım yada sen çıkarta bir işletim sistemi kullanalım

kardeşler hala anlamıyor musunuz dönen oyunları.

biraz anlatayım:

>bilillillil gates maca ve avanak ekibi 2000 de windowsu ve microsoftu geliştirme çalışmalarına başladılar.ama ne geliştirme.

>daha sonra kriz yüzünden amerika yönetimi microsofta mali destek sağlamıştı.hatta o dönem gazetelerdede yazmıştı abartılı olarak.

>ırağa operasyon...

>bütün bunlara bakılırsa microsofttakiler ntos kernel çekirdeğindeki açıkları iyi ezberlemişler.iyi istihbarat sağlımışlar ordularına ...

>şimdi demek istediğim şuki adamlar toplasanız 280 mb etmeyecek bir işletim sistemi yapıyorlar.hemde 1 cd olarak.ve hatta vista yak.3 gb...

>ok. sistem güzel çalışıyorda bu adamlar boşuna bu kadar büyük yapmıyor boyutunu sistemlerin.kullandığımız sistemler abd ye casusluk yapıyor.yani xp nin 280 haricindeki onca dosya kullanılabilen casuslar.ha bu onların ne işine yara..

>xp ve vista kgb,mı5,mit gibi dünyanın hatırı sayılır istihbarat teşkilatlarının pclerinde kullanılıyor.ha şimdi diyeceksiniz ki bu adamlar hiç mi bilmiyor.biliyorlar ama birşey yapamıyorlar nede olsa dünyanın çobanı abd...:)

(not:bahsettiğim bu casuslara karşı hiç bir kriptolama yöntemi işe yaramaz.çünkü hatasız kul olmaz.her yapılanda mutlaka bir açık vardır.

not2:linux kuralım demeyin.oda xp nin rus kökenli bir tarafından yapılmış hali :D :D

Komik forumdaşım -_- Xp nin editlenmiş hali linux oluyo demekki..destekli salla bari yaw

Ben yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.Bir-kaç değişiklik yapmışlar ufak tefek yeni uygulama koymuşlar hepsi bu.Ama güzel sistem.Vistadan daha stabil daha kararlı çalışıyor.Hiçbir sorunla karşılaşmadım.Ha birde Vista dan daha kolay kullanımı (İngilizce olduğu halde) -_-

• 2 hafta sonra ...
kardeşler hala anlamıyor musunuz dönen oyunları.

biraz anlatayım:

>bilillillil gates maca ve avanak ekibi 2000 de windowsu ve microsoftu geliştirme çalışmalarına başladılar.ama ne geliştirme.

>daha sonra kriz yüzünden amerika yönetimi microsofta mali destek sağlamıştı.hatta o dönem gazetelerdede yazmıştı abartılı olarak.

>ırağa operasyon...

>bütün bunlara bakılırsa microsofttakiler ntos kernel çekirdeğindeki açıkları iyi ezberlemişler.iyi istihbarat sağlımışlar ordularına ...

>şimdi demek istediğim şuki adamlar toplasanız 280 mb etmeyecek bir işletim sistemi yapıyorlar.hemde 1 cd olarak.ve hatta vista yak.3 gb...

>ok. sistem güzel çalışıyorda bu adamlar boşuna bu kadar büyük yapmıyor boyutunu sistemlerin.kullandığımız sistemler abd ye casusluk yapıyor.yani xp nin 280 haricindeki onca dosya kullanılabilen casuslar.ha bu onların ne işine yara..

>xp ve vista kgb,mı5,mit gibi dünyanın hatırı sayılır istihbarat teşkilatlarının pclerinde kullanılıyor.ha şimdi diyeceksiniz ki bu adamlar hiç mi bilmiyor.biliyorlar ama birşey yapamıyorlar nede olsa dünyanın çobanı abd...:p

(not:bahsettiğim bu casuslara karşı hiç bir kriptolama yöntemi işe yaramaz.çünkü hatasız kul olmaz.her yapılanda mutlaka bir açık vardır.

not2:linux kuralım demeyin.oda xp nin rus kökenli bir tarafından yapılmış hali :D:p

arkadaşım bizim turk hackerlardan biri adanada yakalanmıştı.adam microsftun sitesine girmiş karıştırmıştı ortalığı sende tutmuş istihbaratçı diyorsun bill gates i.bizde ne akıllı adamlar var biliyon mu.yakalanınca bill gates ilk işi türkiyeye gelmek oldu sebebi sence neydi?tabi ki böle adamlara gel bizimle çalış demek sen o hacker hapismi yatıyo zannediyorsun ve ve yine geçen yıllarda FBI danbazı ajanlar gelmişti amaçları türk polisine istihbaratı öğretmekmiş...Adamlar giderken dedikleri şey biz birşey bilmiyormuşuz çok şey öğrendik. yani biz gerçekten çok güçlü bir ülkeyiz her bakımdan. sen canını sıkma illaki işletim sistemlerin den korkuyorsan ve bilgisayarı kullanmakta kararlıysan ozaman arkadaşlarımızn modifiye ettikleri işletim sistemlerini kullanacan TNC kullancan RAHAT etcen...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...