Jump to content

Wireless Simgesi çıkmıyor

jajha

Recommended Posts

arkadaşlar modemimi wireless kullanmak istiyorum fakat saatin yanında kablosuz ağları görebildiğim simge çıkmıyor..

modemimi başka bir laptopta denedim wireless girebildim..

modemin wireless setupı falan yapıldı..

wireless a dair driver yok çünkü robotics kurulum gerektirmiyor..

nasıl girebiliirim wireless bir yol gösterin arkadaşlar..

wireless simgesine nasıl ulaşabilirim...

teşekkürler arkadaşlar...

merhabalar arkadaşım wireles simgesini genelde kablosuz bağlantılarda görürüz ama usb robotic de ise göremezsin bunun sebebi programını yüklemendende dolayıdır programını yüklediğinde usb robotic in kendi programında kablosuz ağ bağlantı ayrlarını yapman gerek arkadasım yoksa kesinlikle bunu kablosuz bağlantılarında göremezsin

s.a jajha arkadaşım laptopdan yada masaüstünden hangisi ile giriyorsan driverlarını kontrol et

çıkmamasının sebebleri

1.driver kurulmamış yada hatalıdır

2.wireless kartı olmadığı zaman çıkmaz

3.wireless kartı devre dışı bırakılmıştır

4.ağ bağlantılarıma sağ tıkla kablosuz ağ bağlantısı devre dışı olup olmadığına dikkat et. (simgenin gri olmadığına dikkat et)

çünkü robotics kurulum gerektirmiyor.. < yanlış

Kablosuz bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarınızın kablosuz özelliği olabilmesi için Laptop'sa miniPCI, PCMCIA veya USB'den bağlı WIRELESS LAN KARTI olması gerekir. Bilgisayarınız masaüstü ise PCI veya USB'den bağlı bir WIRELESS LAN KARTI olması gerekir. Bu kartın USRobotics marka olduğunu düşünsek ki yazdıklarınızdan bu anlam çıkıyor, driver kurmanız gerekir. Modeminiz USRobotics marka olabilir bir problem olmadığını söylüyorsunuz, tamam modem için driver yüklemek gerekmeyebilir fakat bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarınızda ki kablosuz özelliğinin çalışabilmesi için; wireless bir çihaz ve bu cihaza ait bir kurulum yapılması gerekir.

54mbpspcpciyj1.gif

Please register to see this content.

arkadasım sen robot,c hin drıverini kurmak zorundasın aynısını bende kullandım bu yüzden biliyorum parti numarasından dan da drıveriini inidire bilirsin yukarda arkadaşım drıverini vermiş durumda ordan indir vede kurulumunu yap yaptığında aynı modemde yağtığın gibi ayarlarını yap sorunun gidecektir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...