Jump to content

Anakartim Sata Cd Okuyucumu Setupta GÖrmÜyor

kasimibileme_05

Recommended Posts

bios da cd okuyucunun ismini görmesende oalr yani sen boot menusunde ilk acılısa cd rom u ver devam et ...

artı bios da sata portlar kapalı olabilir ona dikkat et artı sata data ve power kablonda sorun ola bilir degiştir ...

yani bi cok sebebi ola bilir deneme yanılma taktiği uygulaman lazım ...

bios da cd okuyucunun ismini görmesende oalr yani sen boot menusunde ilk acılısa cd rom u ver devam et ...

artı bios da sata portlar kapalı olabilir ona dikkat et artı sata data ve power kablonda sorun ola bilir degiştir ...

yani bi cok sebebi ola bilir deneme yanılma taktiği uygulaman lazım ...

kardeşim teşekkür ederim ama benim anlatmak istediğim ilk açılışte BIOS setup BOOT menüsünde ıde hdd i görüyor flopy i görüyor ama sata cd okuyucuyu görmüyor ben bunu anlayamadım. bıos sürümü 2003 olduğundan mı acaba bilmiyorum . bıos güncellemesini de bilmem. o nedenle fazla kurcalayamıyorum. benim sorunum bu. BOOT menüsünde sata cd okuyucuyu görmemesi.

arkadaşım forumdan istediğin bir modifiyeli işletim sistemini indirebilirsin onların içinde full sata raid sürücüleri var.saygılar

canpolat kardeş bende bu forumdan indirdiğim xpultimate 2009 plus var ayrıca sata cd okuyucudan ayrı birde ıde cd okuyucum var. ıde okuyucu ile bilg format attım. normal .ben zaten sata cd okuyucuyu sonra aldım. ıde cd okuyucuyu başka pc ye takacağım. o nedenle sordum sata cd okuyucu ile format atamıyorum. çünkü görmüyorve cd den başlatamıyorum. benim sorunum bu.windows açıldıktan sonra sata cd okuyucuyu görüyor.neden bot menüsünde göremiyorum onu anlamadım.

• 5 ay sonra...

arkadaşım ilk açılırken (delete)tuşuna bas. oradan (boot) yazan kısma gel.

en üsttekini enter yap. tekrar enter yap orada 1. sırada cd rw i işaretle daha sonra F10 na bas ok. enter bilgisayar yeniden başlar. 10 saniye içinde bir tuşa bas 2. seferde basma(cd bilgisayarda takılı olacak bu işlemleri yaparken)

anakartının görmemesi sata cd okuyucudan once cıkması ve anakartının bilmemesi... ya satanın cd si olucak okutucan ya da son model anakart alıcan

o sorun arkımda da vardı tanıması zor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...