Jump to content

Pc Uyku Moduna Gırmıyor

uygur

Recommended Posts

pc uyku moduna gırmıyor neden acaba oldugunuda bılemıyorum yardım ederımısınız masa ustu pc bı ayarı falanmı var bılemıyorum bekleme putanuna basıyorum pc tam kapanacagı zaman reset atıyor yenıden baslıyor

anlamıyorum ne yapmam lazım pekı uyku moduna gecırmem ıcın

CPU Türü DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz (12.5 x 200) 4800+

Anakart Adı Asus M2N (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Yok ya donanımla falan ilgisi yok bence..Yüklediğin programlardan oluyor.Hangi programdan olduğunu bilmiyorum ama bilgisayar geçen iyice şişmişti uyku moduna falan girmiyordu..Hiç uğraşmadım geri yükledim.

Tahminimce senin bilgisayarın İnsomnia hastalığına yakalanmış :clapping:

belki uyku moduiçin zamanı yuksek ayarlamışsındır

masaüstü/özellikler/ Ekran Koruyucu/Güç / orda isteidğini kapatmakiçin zamanı kısıtla dşürzamanını

mönitoru kapat

sabit diskleri kapat

sistem bekleme konumu istersen hepsini düşür :clapping:

yada belki uykusu gelmiyor:D zuahahahha

3yl3mci denedım ama sonuc yıne husran olmadı :clapping: beklemeye alı etkınlestırdım denedım pc yı beklemeye al dedım pc beklemeye alınırken ekran karardı dedım bu sefer oldu ama tekrardan masa ustune gerı geldı acaba bu bıos ayarlarındamı bı sey var anlasam su meret bıos ayarlarını hemen yapacaktım ama elden bıey gelmıyor

arkadaslar saçama sapa mesaj veripde boş boşuna lafa kalabalığı yapmayın belginiz varsa arkadasa yardımcı olun eğer yoksa sadece okuyun düşünün fikrinizi yazınız. arkadaşım drıverine ilgili anakartının adını içeren siteye git ordan bios uploadleri vardır bunları indir belki düzene girer eğer oda değilse bunu belki sisteminden dolayı yapar yok işletim sistemini yeni yükledim diyorsan tekrarsil vede hardiskini biçimlerken çabuk olan komutluyu seçme normal yavaş olarak formatı seç çabuk olan biçimde bazen cd lerde sorun olur vede bunlar gibi sorunla karşılaşa bilirsin oda olamdı masa üstünde sağtıkla özelikler de ordan ekran koruyucuları tıkla altta güç seçeneği var ona tıkla orda hazır beklet başlığı olacak ona tıkla hazır bekletme entinmi bak etkinleştirme diye seçenek olacak o seçili değilse seç okeyle

ben daha dun format attım ve o kadar cok fazla program da yuklemıyorum sadece gereklı olanları yukledım bıos nasıl ayarlayabılırım yardım edermısınız

asus anakartlarının bios yazılımlarını güncelledi bahsettiğin paoblemler yüzünden.

istersen bios'unu bir güncellemeyi dene. ben bu şekilde hallettim

ottomandozer yardımın ıcın tesekkurler dedıgın gıbı biosta sorun var.iyice incele bakalım.birde prolardan biri uyku modunu kapatmış olabilir ama ben dedıgın ayarları bılmıyorum kı az anlaatsan su pro yu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...