Jump to content

Harddisk Mavi Ekran Sorunu

Erdem Güler

Recommended Posts

Ben bilgisayarıma Xp veya diğer işletim sistemlerini kurmaya çalışıyorum ilk adımı geçtikten sonra tam ikinci kur ekranı gelecek iken Xp logosu çıkmadan mavi ekran geliyor sabit diskinizde sorun olabilir diye bir hata geliyor bunu nasıl çözebilirim ? Harddiskim Samsung Sata 80 GB

koblolarını bir değiştir anakarta bağlı sata yuvasınıda değiştir. farklı bir cd ile kurulum yapmayı dene. sorunun hdd oldugundan kesinsen vede sorun düzelmezse hdd değişmesi gerekir.

Hirens Boot CD ile Fdisk yap sonra da formatla düzelir.

Bunu denemedim deneyeceğim, öneri için teşekkürler.

koblolarını bir değiştir anakarta bağlı sata yuvasınıda değiştir. farklı bir cd ile kurulum yapmayı dene. sorunun hdd oldugundan kesinsen vede sorun düzelmezse hdd değişmesi gerekir.

Sata yuvasını ve kabloları değiştirdim yine sonuç aynı, ek olarak da 3 çeşit Xp cdsi denedim en son TNCXp'yi denedim yine aynı pek birşey olmadı sanırım harddisk gitti.

Bir başka sorumda benim diğer bilgisayarımda sata harddisk için güç kablosu bulunmuyor, normal ide için var sadece. Bu ide güç kablosunun birini sata güç kablosu haline dönüştürecek bir aparat varmıdır acaba ?

Bir başka sorumda benim diğer bilgisayarımda sata harddisk için güç kablosu bulunmuyor, normal ide için var sadece. Bu ide güç kablosunun birini sata güç kablosu haline dönüştürecek bir aparat varmıdır acaba ?

bahsettiğin aparat var resimdeki gibi.

satapowerkablosuvc2.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...