Jump to content

Hard Disk Gorunumu?

MaNfRiD

Recommended Posts

slm arkadaşlar hard disklerimden bazıları böle beyaz bi sayfaya dönüştü içine girebiliyorum harddiskin ama gorunum neden böle oldu...bi arkadaşımkş aynen böle olmuştu tıkladığı zaman birlikte aç komutu geliyodu format atmıştı acaba benimkidemi öle olur ...

6234.jpg

Sanırım bu şekilde olan diks bölümlerini biçimlendirmen gerekecek. Çok uzun zaman önce benimde başıma gelşmişti. Bu şeklideki kısımların içerisindeki dosyalarımı yedekledim ve daha sonra bu kısımları biçimlendirdim. Ben biçimlendirmeden başka bir çözümü yok diye biliyorum. Ya da çözümü varsa ben bilmiyorum :) ...

TuneUp programını yüklüyoruz. Customize Windows sekmesinden TuneUp Styler' seçiyoruz.

31011083ux8.jpg

Açılan pencereden de kırmızıyla işaretli olan yeri yani File System Object'i seçin.

37392017bm9.jpg

Bu pencereden de görüntüsünü değiştirmek istediğiniz sürüce dosya vs. seçip kırmızıyla işaretli olan yeri (Replace icon) tıklayın. Açılan simge ekranından istediğinizi seçip tamam ı tıklamanız yeterli olacaktır :)

88052837yk4.jpg

cderd0.jpg

TuneUp 2009 u aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Boyutu 15.8 mb dir.

http://rapidshare.com/files/185170730/TuneUp_Utilities_2009.rar[/CODE]

Mesela C sürücüsünün ikonunu değiştirelim.

Önce C nin içinde Sağ a tıklayıp "Yeni" deyip "Yeni Metin Belgesi" açıyoruz.Bu metin belgesinin içine alt alta şunları yazıyoruz.

[autorun]

icon=ikon ismi.ico

sonra kaydediyoruz.Daha sonra "Yeni Metin Belgesi.txt" adını "autorun.inf" olarak değiştiriyoruz.Sonra C nin içineki yeni metin belgesine yazdığımız ikon adındaki ikonu C nin içine yapıştırıyoruz.Sonra bilgisayarı yeniden başlat yapıyoruz.Yeni ikonunuz hayırlı olsun...

Bu yazdığım şeyleri Flash Disk ve Flash Kart larada yapabilirsiniz.İkonun görünmesi için işlemi yaptıktan sonra çıkarıp taklmalısınız.

(Ek bilgi) Dosya uzantılarının görünmesi için Başlat->Ayarlar->Denetim Masası->Klasör Seçenekleri->Görünüm->Bilinen dosya uzantılarını gizle

seçeneğindeki tik işaretini kaldırıp "Tamam" a basmanız yeterli.

Eğer ikonu nasıl yaptığınızı kimsenin anlamamasını istiyorsanız "autorun.inf" ve "icon.ico" dosyalarını gizleyebilirsiniz.

YADA

[autorun]

icon=ikon ismi.dll <--UZANTIYA DİKKAT

şeklinde yapıp C ye attığınız ikonun uzantısını "dll" olarak değiştirebilirsiniz.Böylece C ye attığınız ikon dll dosyası olarak görünecektir.Yalnız unutmayın autorun.inf dosyasının içindeki isminde sonuna "ico" yerine "dll" yazacaksınız.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...