Jump to content

Xp Açılmıyor Devamlı Mavi Ekran Geliyor Sebep Hdd?

maykk

Recommended Posts

bilgisayar açılıyo hoş geldiniz yazısı çıkıyor ama sonrasın da mavi ekran çıkıyor ve bazı sorunlar algılandı diyor .format atmak istiyom önceki sürümleri ve hdd yi görüyor ama hdd üzerinde bi işlem yapamıyorum örnek olarak(bir bölümü silemiyorum vaya başka bir bölümde xp kuramıyorum) sebep ne lüt fen yardımcı olun şimdiden tşk ler

mavi ekran genelde donanım hatasına işarettir.olmayabilirde.hdd biçimlendirme olmaması için hdd veya kablolarında bir problem olabilir.eğer format olmuyorsa bilgisayarda sök başka bir kasaya bağla hdd sağlammı görürsün.sağlam ise problemi diğer donanımlarda aramak lazım.belki boot sektörüne virüs bulaşmıştır.ayrıca bios ayarlarınıda kontrol et.bunları dene....olmazsa daha birçok seçenek var...

mavi ekran genelde donanım hatasına işarettir.olmayabilirde.hdd biçimlendirme olmaması için hdd veya kablolarında bir problem olabilir.eğer format olmuyorsa bilgisayarda sök başka bir kasaya bağla hdd sağlammı görürsün.sağlam ise problemi diğer donanımlarda aramak lazım.belki boot sektörüne virüs bulaşmıştır.ayrıca bios ayarlarınıda kontrol et.bunları dene....olmazsa daha birçok seçenek var...

hoş geldiniz yazısı cıkıyorsa muhtemelen koblolarında sorun yoktur olsa oraya kadar gelemezsin 3.parti hdd araclarını kullan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...