Jump to content

Wpı Xpcd Sine Entegre Etme Sorunu?

DaRk_FaCe

Recommended Posts

Arkadaşlar sayenizde sonunda bende bir katılımsız cd hazırlıyorum hepinize çok teşekkür ederim sayenizde çok şey öğrendim. Yanlız benim bir iki sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

Xp ye driverleri ekledim programlarıda WPIScripts ile hazırladım sorun burdan sonra başlıyor. Ben wpı yi nasıl xp ile birleştireceğim ve xp kurulduktan sonra otomatik olarak menünün nasıl gelmesini sağlayabilirim. Birde bu işlemi yaptıktan sonra Nlite ile sp3 ü ekleyip iso haline getirince problem olmaz değilmi?

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

WPI xp cd sine entegre edilmez WPı dosyasını xp cd sinin iso halinin içinie power iso ile sürükleyip bırak ve farklı kaydet.. Yada açık halde sürükleyip bırak farklı kaydet .. ve Wint sif dosyasına guiranonce komutu ile ekle sistem kurulumu bitince kendiliğinden WPI açılır..

WPI xp cd sine entegre edilmez WPı dosyasını xp cd sinin iso halinin içinie power iso ile sürükleyip bırak ve farklı kaydet.. Yada açık halde sürükleyip bırak farklı kaydet .. ve Wint sif dosyasına guiranonce komutu ile ekle sistem kurulumu bitince kendiliğinden WPI açılır..

$oem$ klasörünün içine eklenmiyecekmi?

Öncelikle WPI dizinini XP'nin ana dizinine kopyalayacaksın.

Sonra XP kaynağının $OEM$\$$\system32 dizininde bir wpi.cmd oluşturacaksın.

İçine:

@ECHO OFF
for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\win51ip.sp3 set CDROM=%%i:
set wpipath=%CDROM%\WPI
mshta.exe "%CDROM%\WPI.hta"
del wpi.cmd[/CODE]

yazdıktan sonra nLite >> katılımsız kurulum >> Bir Kez Çalıştır bölümüne %Systemroot%\system32\wpi.cmd yazıp ekle diyeceksin.Bu kadar.

• 4 ay sonra...

Klasör açıkken Araçlar > Klasör seçenekleri > Görünüm > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle (İşaretini KALDIR)

Daha sonra sağ tık > Yeni> Metin belgesi de.

Dosya oluşacak. Sonunda .txt var onu .cmd yap, sana bir uyarı gösterecek tamam de. Dosya cmd olacak.

• 1 yıl yıl...

[code]
@ECHO OFF

for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\win51ip.sp3 set CDROM=%%i:

set wpipath=%CDROM%\WPI

mshta.exe "%CDROM%\WPI.hta"

exit
[/code]

winnt.sif dosyasında guirunonce altına [b]%CDDRIVE%\I386\wpi.cmd[/b] ekledim ve
benim wpi.cmd ise bu şekilde çalışırmı sizce wpi açılırmı windows kurulumu bitince ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...