Jump to content

Explorer.exe Sorunu

musician34

Recommended Posts

Kısa bir zaman önce bu hata yüzünden ve bilgisayarın yavaşlaması ile format attım, programlarımı kurdum bütün ayarlamaları yaptım aradan 1 hafta kadar geçti ve bu explorer.exe sorununu tekrar yaşamaya başladım. Mesela Bilgisayarı açıyorum herhangi bi klasöre veya Bilgisayarım'a giriyorum explorer.exe hata vermeden kendisini kapatıp tekrar açıyor ve sonra klasöre tekrar tıklayınca giriyor. Bir yığın virüs programı indirdim saatlerce virüs tarattım bulduklarını sildim ama fayda etmedi. Bilgisayarımda Alienwarenin teması yüklü onunla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü studıodaki bilgisayarımdada o tema yüklü ve o pc düzgün çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum...

Bilgisayarın Bazı Özellikleri:

Home Edition

SP3

Lisanslı

Kaspersky 2009, Anti-Malware, Spyware Doctor Güvenlik programları kurulu

sen yinede bir başka yani temiz bi XP kur ve o şekilde dene ama kurmak istemyorsan C:\WINDOWS klasörünün icerisinde bulunan (explorer.exe) dosyasını kurmuş oldun işletim sisteminin CD'sinin icerisinde ki (I386) klasörünün icerisinde bul yalnız orada şu şekil olacıktır (explorer.ex_) diye onu 7zip yardımıyla cıkar. cıkan dosyayı buraya at C:\WINDOWS

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=79459&hl=shell32.dll+yard%FDm

burada nasıl değiştireceyin yazıyor tek farkla seninki (explorer.exe) anlatılan dosyaysa System32.dll

saygılarımla...

arkadaşım teşekkür ediyorum duyarlılığın için ama mağlesef explorer.exe yi format cdsindeki ile 7 ZİP programı ile değiştirdiğim halde kısa süre sonra yine aynı sorunu yaşamaya başladım. Ben bunun herhangi bi virüsten dolayı olacağını tahmin ediyorum. Lütfen bilen varsa yardımcı olsun her hafta format atamayacak kadar sıkı bi işim var beyler bilen vardır mutlaka yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum format hariç...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...