Jump to content

Bellek Performansinin Arttirilmasi..?

Dj iLh4n

Recommended Posts

BELLEK PERFORMANSININ ARTTIRILMASI

Arkadaşlar Ben Bu Uygulamayı Remim 512 iken yaptım simdi Rem Belleğimi 2 GB ta cıkarttım.. Simdi Bu Uygulamayı Silmem Mi gerekio 2 GB lık REM den daha iyi performans alabileyim yada 2 GB Remin Performansını Biraz Daha arttıra bilmem icin ne gibi bi uygulama yapmalıyım..?

Başlat-Çalıştır regedit.Kayıt defterinde;

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management anahtarına ulaş;

a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.

b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.

c)Orada yeni bir DWORD değeri oluştur “IOPageLockLimit” olarak adlandır ve değeri ondalık sistemde hangi rami kullanıyosan 128MB için 4000,256 MB için 10000, 512MB ve daha yukarısı için 40000 değerini girin.

Yeniden başlat…

Kardes Sen Soru mu? Sordun.... Yoksa Cevap Mı Verdin ?Anlayamadım ?

Size 512 MG remin Performansını Nasıl Arttırabileceğimi Gösterdim.. Ben Şimdi Diyorum ki.. Bu Uygulamayı 2 GB lık Remde Nasıl Yapmalıyım.. 512 remde 40000 değerini girin diyo.. bende simdi 2 GB lık rem var ben bu 40000 yerine kac yazmalıyım.. ?

En basit yoldan format atabilirsin :) Ama yok ben format atmak istemiyorum diyorsan 2 gb ram i ve regedit i oynanmamış bir bilgisayarda bu değere bakıp sende o değeri girebilirsin :) Ama yazıda okuduğuma göre yeni oluşturduğun DWORD değerinide silebilirsin..

En basit yoldan format atabilirsin :) Ama yok ben format atmak istemiyorum diyorsan 2 gb ram i ve regedit i oynanmamış bir bilgisayarda bu değere bakıp sende o değeri girebilirsin :) Ama yazıda okuduğuma göre yeni oluşturduğun DWORD değerinide silebilirsin..

Bana Burda Dedinki DWORD Değerini Sil.. Ben orya su isimde ''IOPageLockLimit'' bir DWORD değeri actım.. yani ''IOPageLockLimit'' bu isimli veriyi tamamen mi silicem.. ? eski haline dönebilmesi icin?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...