Jump to content

Şablon Tema Yapımı Hakkında ?

Recommended Posts

Öncelikle Resmi İnceleyin Arkadaşlar Sorular Altta Saygılar İlgilenirseniz Çok Sevinirim 3 Gündür Çözemiyorum Bu Olayı.Css Beni Mahvetti.

http://img88.imageshack.us/my.php?image=62662285if9.jpg

1-Bu Şablon Div veya Tablo Olarak Hazırlanacak

2-Oklarla gösterdiğim Solmenu ve orta içerik Ekranın Durumana Göre yüzde olarak ekrana sığdıracak Yani height:100% olacak

3-alt Olarak gösterdiğim tablo veya div ise ekran çözünürlüğü ne olursa olsun Hep bottom olarak ayarlanacak yani ekranın altında kalacak devamlı orta içerik boş dahi olsa bu menu altta bottom:0 px; gibi olacak

4-Yapmaya Çalıştığım şablonların hiç birinde docktype kullanmadım kullansam bu seferde height:100%; Genişlemiyordu.

Umarım Yapmak İstediğimi Anlatabilmişimdir Bir Türlü Beceremedim Bu İşi Css olarak hazırlamam Lazım Yardımcı Olursanız Sevinirim

Aslında Arkadaşlar Örnek Bir Çalışma Yapabilip Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

İlgilenen Herkeze Çok Teşekkür Ediyorum Şimdiden.

1-Bu Şablon Div veya Tablo Olarak Hazırlanacak

2-Oklarla gösterdiğim Solmenu ve orta içerik Ekranın Durumana Göre yüzde olarak ekrana sığdıracak Yani height:100% olacak

3-alt Olarak gösterdiğim tablo veya div ise ekran çözünürlüğü ne olursa olsun Hep bottom olarak ayarlanacak yani ekranın altında kalacak devamlı orta içerik boş dahi olsa bu menu altta bottom:0 px; gibi olacak

4-Yapmaya Çalıştığım şablonların hiç birinde docktype kullanmadım kullansam bu seferde height:100%; Genişlemiyordu.

1 - Tablolar ile çok rahat çözebilirsin.

2 - Bir medya kullanmazsan ( Resim - Flash - Video gibi ) yüzde ile boyut verince o gerisini halleder

3 - Minimum çözünürlük belirleyip standart bir yükseklik verebilirsin mesela javascript ile çözünürlüğe bakıp eğer sayfada içerik yoksa sen bir boyut verebilirsin ya da içde içeriğin geldiği yere 1024*768 için 500 standart yükseklik verirsin ztn fazlası olunca o aşağıda indirir az olursa da 500 de sabitler

4 - Eğer bu kullanılacak bir site ise tavsiyem Doctype kullanman arama motorları ve tarayıcı uyuşmazlığı açısndan çok sorun yaşarsın kullanmazsan :)

....
<script language="javascript" type="text/javascript">
function Duzenle(){
var yukseklik = screen.height;
document.getElementById('BurayaTableIDsiGelecek').style.height = (parseInt(yukseklik) -100 ) +'px';
}
</script>
<body onload="Duzenle()">
....[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...