Jump to content

Kurulum Cd Si Hdd Bölümleme Kısmı Yardım

m__kara__

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bu konuyu internetde çok araştırdm ama çözümü bulamadım forumada iyice bakdım böle bir konu olmadıgı için açdım ustadlarım konuyla ilgilenip yardım ederlerse çok mutlu olacagım...

Şimdik sorun şu harddikimde işletim sistemi olmasına ragmen XP kurulum cd sinde partition bölümünde c de hiç bilgi yokmuş gibi görüyor... yane hdd dem 80 Gb lık C bölümü 20 Gb ve içinde işletim sistemi oldugundan eminim ama partition bölümünde C tamamen boş gözüküyor eee böle olunca format atmak zorunda kalıyorum format atıncada bilgilerim gidiyor dogal olarak bunun bir çözümü varmı varsa anlatırsanız çok sevinirim şimdiden çok tşkler....

yani şölemi bilgisayarınız açıkken dosyalar varmi yoska yok mu gizlenmiş olabilir bazı virüsler bu tür sorunlara yol açiyor yanii eğer bilgisayar açıkken dosya görünmüyorsa gizlenmiş onun ilegili yardım edebilirim yoksa sadece partiton da görünmüyor diyorsan o ayrı bişi uğraşmak lazımm

yani şölemi bilgisayarınız açıkken dosyalar varmi yoska yok mu gizlenmiş olabilir bazı virüsler bu tür sorunlara yol açiyor yanii eğer bilgisayar açıkken dosya görünmüyorsa gizlenmiş onun ilegili yardım edebilirim yoksa sadece partiton da görünmüyor diyorsan o ayrı bişi uğraşmak lazımm

Sistem açıkken degil şimdik bilgisayarımız çalışıyor bilgisayar kapattık sabah uyanıp pc yi açdık bide bakdıkki sistem açılmıyor Xp kurulum cd sini takıp tekrardan repair edecegiz birde ne görelim C: sürücüsünde WINDOWS XP sürümüne rastlamıyor direk partition bölümü gelior orda c bölümümüze bakdıgımızda C nin tamamen boş oldugunu görüyoruz ama bilioruzki c de sistem var bilgide var ama partiton bölümünde biz boş görüyoruz bu hatanın çözümü var mı ?????

Sistem açıkken degil şimdik bilgisayarımız çalışıyor bilgisayar kapattık sabah uyanıp pc yi açdık bide bakdıkki sistem açılmıyor Xp kurulum cd sini takıp tekrardan repair edecegiz birde ne görelim C: sürücüsünde WINDOWS XP sürümüne rastlamıyor direk partition bölümü gelior orda c bölümümüze bakdıgımızda C nin tamamen boş oldugunu görüyoruz ama bilioruzki c de sistem var bilgide var ama partiton bölümünde biz boş görüyoruz bu hatanın çözümü var mı ?????

Diskteki mbr bölümü bozulduğunda böyle yaptığını görmüştüm. Windows cdsiyle pcyi başlat bütün disk bölümlerini sil. C bölümünü ve D bölümünü (ne kadar bölüm varsa hepsini) silip tekrar bölümleme yap. O zaman düzelmesi gerekir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...