Jump to content

Cleartype Sorunu

artı

Recommended Posts

Çok uğraşmama rağmen bi türlü çözemedim. Nlite dan da olmuyor reg kaydı denedim yine nafile. normal sp3 lü sistemde sorun olmuyor ama sp 3 ten sonraki güncellemeleri yükleyip deneyince olmuyor.Yardımcı olursanız çok sevinirim çok tşkler.

ClearType oturum açmış her kullanıcı için değişkenlik gösterebilir, örneğin aynı bilgisayarda ahmet ve mehmet adında iki oturum var diyelim, ahmet cleartype özelliğini açmayı tercih edebilir, mehmet ise etmeyebilir, belki sizin reg kaydınızda problem olabilir.

O anki oturum açmış kullanıcı için;

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"FontSmoothing"="2"
"FontSmoothingType"=dword:00000002[/CODE]

Tüm kullanıcılar için de şöyle yapmayı bir dene, belki düzelir

[CODE][HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop]
"FontSmoothing"="2"
"FontSmoothingType"=dword:00000002[/CODE]

elmor kardeşim çok saol ama aynısını denedim bence reg kaydınla alakalı bi sorun değil bu.

arkadaşım bire bunu dene istersen

;Ekran Yazi Tipi Kenarlarini Duzelt- ACIK

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

"FontSmoothingType"=dword:00000001

"FontSmoothing"="2"

"FontSmoothingType"=dword:00000001

buda ayarları istedin gibi acıp kapamaya

00000001 = evet / true

00000000 = hayir / false

00000002 = Otomatik

00000003 = Elle

00000004 = Devre Disi

netice bildir saygılarımla...

kardeşim saol ama bu reg kaydınıda denedim.şöyle izah edeyim size mesela sp3 ten sonraki güncellemeleri koydum sadece başka hiçbişi koymadım öyle denedim sonuç olumsuz sonra sp3 ten sonraki güncellemeleri koymadım diğerlerini koydum sonuç olumlu bence sp 3 ten sonraki herhangi bi güncellemeden kaynaklanıyo.

O zaman sıralamayı yanlış yapıyorsun, senin yerine olsam güncelleştirmeleri nlite ile değil integrate komutu ile I386 kaynağına el ile entegre ederim. Çünkü nlite kullandığın zaman güncelleştirmeler kurulum esnasında yüklenir, ve tahminim sen reg kaydını güncelleştirmeler yüklemeden önce çalıştırıyorsun. Eğer el ile yaparsan hem kurulum uzun sürmez, hem daha sağlıklı olur, hemde cd de fazla yer kaplamaz. Reg kodunu eklediğin zamanda mutlaka çalışması lazım...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...