Jump to content

Xp Kurulumunda çift Işletim Sistemi Hatası

memo215529

Recommended Posts

dell optikel 320 bilgisayarına format atıyorum bütün sistemi silip yeniden kuyorum ama kurulum bittikten sonra bilgisayar açılırken iki adet işletim sistemi oldugunu söylüyor ve üstekini seçince normal acılıyor alttakini seçince hata veriyor bu sorun neden kynaklanıyor yada bu sorunu nasıl giderbilirim??????????????????????????? acil help

XP+Vista ayrı bir şey.Sadece iki tane xp varsa, Windows'Unuzun kurulu olduğu klasöre gelin.Burada boot.ini dosyasına sağ tıklayıp özellikler deyin.[ Bu dosyayı göremiyorsanız Araçlar > Klasör seçenekleri > Görünüm'e gelip burada Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle'nin önündeki işareti kaldırın.Size bir uyarı verecek Tamam deyin geçin.]

Şimdi salt okunur işaretliyse işaretini kaldırın değilse kalsın.

Dosyayı not defteriyle açın.Düzenleme için yeterli olacaktır.

Sizde iki tane sistem olduğundan aşağıdaki gibi gözükecektir.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect[/CODE]

Son satırı silince de aşağıdaki gibi olacaktır.

[CODE][boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...