Jump to content

Xp Mi Vistamı Açılsın Diye Sorsun

kemallx

Recommended Posts

eger harddısk acılısta yanı bıos ta acıksa zaten bu soruyu sorar bıde ıkı harddıskte aynı kablolarlamı baglı eger bırı sata diğeri ide ise dırek sata dan acacagı için goremezsın onj adıkkat et

Arkadaşım Xp Vista dan önce çıktığı için kasma kendini xp'ye vista gösteremezsin.

Yapman gereken:

1-) X sürücüsüne önce Xp kur

2-) Y sürücüsüne vistayı kur

Sorun çözülmüştür..

Daha ince ayarlarıda vardı ama şu an hatırlamıyorum...

tekrar merhaba arkadaşlar benim pc de iki harddisk var her ikiside sata biri 250 gb xp biri 750 gb vista bunları ben ilk kurduğumda hem xp hemde vista açılışda soruyordu cumartesi günü benim ufaklık pc ye ne yaptıysa baktığımda pc çökmüşdü ne ettiysem düzelmedi bende harddiskdeki bilgiler uçmasın diye verileri usb harddisk var 500 gb lik ona aktarıp her iki harddiskede kompile format atık tekrar bölerek kurdum bu arada bios pilinide çıkardım takdım ondan sonra pc açılırken şimdi sormuyor hangi işletim sistemini açayım diye bios dan biraz anlarım dvd yi ön sıraya almak gibi yada eksradan ses kartı takıp anakartın üzerindeki ses kartını devre dışı bırakmak gibi ama süper bilmem tabi neyse ben pc açılırken hardikleri kablolarının yerini değişince xp tekrar değişince vista açılıyor bilmem ne kadar anlatabildim şimdi bu iş biosdan oluyorsa anakart ımın markası gigabyt sanırım DQ 6 diye bir modeldi şu an işde olduğum için tam hatırlayamadım işlemcide 4 çekirdekli intel marka artık yardımcı olabilecek arkadaşlar tarif ederse akşama evde deneyecem saygılar

bu arada webteknik kardeş Arkadaşım Xp Vista dan önce çıktığı için (kasma kendini) xp'ye vista gösteremezsin burayı anlayamadım yanlışmı yazdın benmi yanlış anlıyorum saygılar

Dostum benim okuldaki pcmde açılışta hem xp hem vista seçeneği geliyor bunu yapmak için program kullanacaksın programın adı Easy Bcd.EasyBCD, Windows Vista'nın başlangıç yöneticisine bir cevap olarak hazırlanmış bir sistem başlangıç yöneticisi (bootloader) programıdır. EasyBCD ile bilgisayar açılışında olması gerekenler tamamen sizin kontrolünüzde olmaktadır.

tekrar merhaba arkadaşlar benim pc de iki harddisk var her ikiside sata biri 250 gb xp biri 750 gb vista bunları ben ilk kurduğumda hem xp hemde vista açılışda soruyordu cumartesi günü benim ufaklık pc ye ne yaptıysa baktığımda pc çökmüşdü ne ettiysem düzelmedi bende harddiskdeki bilgiler uçmasın diye verileri usb harddisk var 500 gb lik ona aktarıp her iki harddiskede kompile format atık tekrar bölerek kurdum bu arada bios pilinide çıkardım takdım ondan sonra pc açılırken şimdi sormuyor hangi işletim sistemini açayım diye bios dan biraz anlarım dvd yi ön sıraya almak gibi yada eksradan ses kartı takıp anakartın üzerindeki ses kartını devre dışı bırakmak gibi ama süper bilmem tabi neyse ben pc açılırken hardikleri kablolarının yerini değişince xp tekrar değişince vista açılıyor bilmem ne kadar anlatabildim şimdi bu iş biosdan oluyorsa anakart ımın markası gigabyt sanırım DQ 6 diye bir modeldi şu an işde olduğum için tam hatırlayamadım işlemcide 4 çekirdekli intel marka artık yardımcı olabilecek arkadaşlar tarif ederse akşama evde deneyecem saygılar

bu arada webteknik kardeş Arkadaşım Xp Vista dan önce çıktığı için (kasma kendini) xp'ye vista gösteremezsin burayı anlayamadım yanlışmı yazdın benmi yanlış anlıyorum saygılar

selam arkadasşım. XP ve vista tek pc de iki işletim sistemi kurmuş ve kullanmış biri olarak sana bu durumda easybcd adlı programı öneririm.çift işletim sistemi kullanıyorsan programı kurunca açılışta sana soruyor ve bunu ayarlama imkanın oluyor. ayrıca ayarlarından önce hangi işletim sistemi açılsın ,seçim ekranı kaç saniye sürsün. ilk sırada hangi işletim sistemi olsun gibi ayrıca iki işletim sistemidnen birini kaldırırken bilgisayarın boot yani başlangıc dosyalarını yedeğini alabiliyorsun.intenette bir araştırırsan ayrıca kullanım bilgilerine ulaşabilirsin. iyi günler

arkadaşım eğer formatlama imkanın varsa önce xp sonra vista kurmalısın. yok eğer yoksa bu programla ben yapmıştım biraz ingilizce ve bilgin varsa yaparsın kolay gelsin...

http://rapidshare.com/files/182842506/VistaBootPRO_3.3.0.rar.html[/CODE]

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler verdiğiniz programları denerken yanlışlıklan vistayı sildim tabi yeniden kurdum sorun kendisi düzeldi harddiskin birinde xp diğerinde vista tam uyumlu istediğim gibi çalışıyor tekrar teşekkürler saygılar

• 5 ay sonra...
arkadaşım eğer formatlama imkanın varsa önce xp sonra vista kurmalısın. yok eğer yoksa bu programla ben yapmıştım biraz ingilizce ve bilgin varsa yaparsın kolay gelsin...

http://rapidshare.com/files/182842506/VistaBootPRO_3.3.0.rar.html[/CODE]

Link ölü :search:

ben laptopumun diskini 3 e böldüm 120 Gb lık C diskine VISTA kurdum 30 Gb lık D diskine XP kurdum kalan 136 Gb lık F diskini de depo olarak kullanıyorum C ye VISTA yı kurduktan sonra D ye XP yi kurdum bilgisayar XP den başladı XP ye Vista Boot Pro programını kurdum Vistadan başlayacak şekilde ayarladım

bilgisayar VISTA dan açıldı VISTA ya Easy BDC yi kurdum oradan XP yi gösterdim artık açılışımda 2 seçenek cıkıyor biri VISTA biri XP sorunsuzca kullanıyorum

Özel mesaj yazana Vista Boot Pro ve Easy BDC programlarının resimli anlatımını gönderebilirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...