Jump to content

Usb Aygıtı Tanımlanamadı Ve Donanimsal Problemler.

bhco

Recommended Posts

Slm arkadaslar beni bilen bilir buralarda az cok arastirmadan konu acmam arama yaptirdim bir kac sey sorulmus ama sonuc yok ortada askerden izine geldim :D ama her geldigim de oldugu gibi evde biraktigim laptopumu saglam bir sekilde bulamiyorum zamanim kisitli 3 gecedir ugrasiyorum bu saate kadar yine ugrastim olmadi, ilk isim donanimlar calismayinca format atip makinayi sifirlama dusuncesi olmustu xp pro sp2 kurdum donanimlarimdan ilk sorun olan usb ve sonra da kamerami makina tanimadi, simdi yazmasam ben bi cok arkadas diyebilir portlar bozuk olmasin yok degil oyle olsa tanimlanamadi demez ayrica mouse taktigimda isiklari yaniyor yada mp3 player taktigimda sarj oluyor xp ile bi cakisma soz konusu olabilir diye dusundum gittim ona xp home sp2 kurdum guncellestirmelerini tamamladim sildim kurdum yiktim bozdum yok, biosu default yaptim tekrar baslattim yok yok yok normalde format atinca ustunde dahili olan kamerasinida sari ? olarak aygıt yoneticisinde goruyordu suan kamerayi gormuyor cdsini takip kuruyorum tik yok kameradan eser, usb aygiti tanimlanamadi sorunuma gercekten CIDDI onerileri olanlar yazsin arkadaslar...

XP pro ve home sıfırdan kurulup denenmistir, bios default yapilmistir, aygit yoneticisinden usb ile ilgili seyler kaldirilip tekrar baslatilip tanimlatilmistir bunlarin haricinde cevabi olan kamerayida gectim usb onemli bi sorun flash bellek ekliyemiyorum saygilar...

Seninkine benzer bir sorun bende yaşadım. Hp masa üstü bilgisayarım var benimde. Usb girişleri ne takarsam takayım görmüyordu; hp ile kontakt kurdum, yurt dışı ilede görüştüler, bazı yamalar yolladılar olmadı. Daha sonra Microsoft' a yönlendirdiler, onlarda çözüm bulamadı. Bir çok formatın ardında bendeki sorunu farkettim. Yüklediğim bir program (Alcohol%120_1.9.7.6221) maalesef bu soruna neden oluyormuş. Son farmatımı bu bilgiler ışığında attım, yerine farklı ama aynı işi gören bir program yükledim ve şu anda sorunsuz bir şekilde bilgisayarımı kullanıyorum.

Senin yaşadığın problem aynıdır deme ukalalığı yapmayacağım, belki işine yarar diye paylaşmak istedim. Umarım en kısa zamanda sorununa bir çözüm bulabilirsin.

Şimdiden sana hayırlı tezkereler diliyorum.

selam basindan gecen sorunu anlattigin icin tesekkurler, fakat formatladigimizda programsiz olarak geldigi icin ve usbleri otomatik olarak kendisi tanimlandirmasi gerektigi icin boyle bir konu oldugunu dusunmuyorum sorun ile hala bi mucadele ediyorum :S

adszao0.jpg

w408.png

Son durum bundan ibaret... makinada 2 usb port var biri hic calismiyor gibi digerinden mouse, pda,mp3 player gibi cihazlarim sarj filan alabiliyor...

selam basindan gecen sorunu anlattigin icin tesekkurler, fakat formatladigimizda programsiz olarak geldigi icin ve usbleri otomatik olarak kendisi tanimlandirmasi gerektigi icin boyle bir konu oldugunu dusunmuyorum sorun ile hala bi mucadele ediyorum :S

adszao0.jpg

w408.png

Son durum bundan ibaret... makinada 2 usb port var biri hic calismiyor gibi digerinden mouse, pda,mp3 player gibi cihazlarim sarj filan alabiliyor...

USB Portunda 4 kablo vardır. Ya bu koblolardan biri kopmuştur. ya da oradaki soketteki bakır kutuplarda bir sorun vardır. Anakart üzerindekilerindeki diğer portları dene.

USB Portunda 4 kablo vardır. Ya bu koblolardan biri kopmuştur. ya da oradaki soketteki bakır kutuplarda bir sorun vardır. Anakart üzerindekilerindeki diğer portları dene.

makina notebook oldugu icin anakart uzerindeki portlari deneme imkanimiz yok sanirim...

sagolunda format attigimda makinada hic program yuklu olmuyor ki arkadasim komple makinayi formatliyorum isin normali kendi tanimlandirmasi gerekir diye dusunuyorum fakat donanimi tanimlamiyor makina usb icin acaba yama filan mi aramak gerek :S ben yine arastirmaya devam ediyim :)

format atmaya kaltığında hiç bios ayarları ile oynadınmı belki ondan diyeceğim ola bilir eğer oda değilse ana kartının çipseti ne ise onun tüm drıverlerinı baştan sitesinden indir üyük bir ihtimal usb driver dediğimiz bazı saçma drıverlarda vardır orda onları dene derim oda olmadı soket yerlerine iyi bak derim veya bios una bakderim pc n deki hatta saat tarh olayına bile bak derim :) kolay gelsin sana

pc'ye formattan sonra hiç bişey yüklemeden anakartın chipset sürücüsü yüklerseniz belki sorununuza çözüm olabilir , anakartın üzerindeki yongalar pc açıkken usb girişine takılan diğer çevre birimlerinin etkisiyle zamanla sorun oluşturabiliyor

Benzer bir durum benim laptopumda da var.Sorubn şu usb leri görmemekte.Formatlasamda driverları yükleme sırasında bilgisayar ağırlaşmakta.

Sonunda bilgisayarı kitlenmesinin nedeninin USB 2.0 ile ilgili bir sıkntı olduğunu anladım.SP1 li xp kurduğum zaman USB leri 1.0 alarak görmnekte ,fakat SP2 yi yüklediğimde USB ler çalışmamakta ve bilgisayar kitlenmektre.Ramlar CPU kullanımı 100 de 100 ü bulmakta.sorunu halledemedim ve USB leri biostan kapattım.Şu an kullanamıyorum.Donanım hakkında da yeterli bilgim yok deneme ve yanılmalar sonrası bunların farkına vardım.

kardes bole bısey bndede olmustu su an waktm yok tam olarak okuyamadım ama anlatmak ıstedıqın usb baqlıntısını qormeme sorunu qalıba... neyse.. drıwer cd sını yukleyerek dene bu sekılde calısır drıwer cd sı yukluyse we yınede calısmıorsada xp kurarken yanlıs kurmus olabılırsın eskıden bende xp kurarken yanlıs kurmustum we hıc bır portu qormuyordu qerek mıkrofon olsun qerek modem olsun bence xp yuklerken bı hata yaptın sana soyleyebıleceklerım bu kadar kardes yardımcı olabıldıysem ne mutlu bana kolay qelsın... yıne olmuyorsa hıc uqrasma bı bılqısayarcıya qotur bence

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...