Jump to content

Uçan Insanların Sırrı!

mucit41

Recommended Posts

Uçan insanların sırrı!

11 Ocak 2009 Pazar

Uçan adam Bilimi krize soktu.

Bilim dünyası, havada asılı durabilen insanları inceledi. Gerçek olduğunu gördü ama nasıl olduğunu açıklayamadı.

20090111070048_ucan.jpg

Bilim dünyası şu sıralar 'levitasyon' ya da havada asılı durabilen insanları inceliyor. Tarih boyunca bu tür olayların yaşandığı biliniyor. Mitolojide uçmak tanrılara özgü bir yetenek sayılıyordu. Ancak çok az sayıda da olsa bazı insanların da uçabildiğinden söz ediliyor. Örneğin Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler, Saint Hermitler...

ucan1.jpg

Hinduların Sanskrit yazılarında 'havada asılı durmanın yöntemleri' tek tek rehber halinde yer alıyor. Hint tarihi belgeleri, yerden 90 santim yükseklikte havada durabilen ustaların örnekleriyle dolu.

M.Ö 527'de Zen Budizminin kurucusu Bodhidharama'nın Tibet'teki Şaolin Manastırı'nı ziyaret edip, buradaki Budist rahiplere 'levitasyon sanatını' nasıl öğrettiği birçok tarihi belgede yer alıyor. Dahası günümüzde bile Hindistan'da ve Tibet'te 'havada durabilen' insanlar hiç de az değil.

Avrupa'da ise bilinen ilk 'levitasyon ustası' bir rahibe olan Azize Theresa. Onun 'uçuşuyla' ilgili belgeler 1565 yılından kalma ve bu deneyimi 230 kişinin gözleri önünde yaşadığı anlatılıyor.

Ancak asıl önemlisi günümüze 'uçan adam' olarak anılan Amerikalı Chris Angel olayı. Chris Angel; David Coperfield ya da David Blaine gibi bir sihirbaz değil. Ama uçabiliyor. Ya da havada asılı durabiliyor. Tam bir 'levitasyon' ustası. Bilim adamları onun bu 'uçuşlarını' tekrar tekrar izlediler. "Gerçek mi?" sorusuna "Gerçek" dediler. Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde 'havada asılı durmanın' mümkün olabileceği yönünde... Ancak bu beyinsel enerjinin nasıl oluşturulabildiği sorusu bir cevap bulamadı.

Süper-iletkenlerle yapılan bir deney sonucunda bir insanın bir süper-iletken üzerinde durduğu zaman yerden 5 santim kadar yükselebildiğini gösterdi. Ancak süperiletken kullanmadan 'uçabilen' insanların sırrı hala çözülemedi.

Mermi tren diye bilinen Japonların ve Fransızların süper-hızlı trenleri de "manyetik levitasyon" denilen teknoloji ile saatte 350 km hızı aşabiliyor. Süper-iletkenler sayesinde bu trenler seyir halindeyken raylara deymeden gidiyor. Ancak bu şekilde bu yüksek hızlara ulaşabiliyorlar.

çok ilginç ama benim bir yerde okudugum yazıda kıyamete yakın ALLAH bi takım insanlara (Allah uçar demek tabiki sakıncalı) kendine has özelliklerden vererek diğer insanları test e maruz bırakacaktır yazıyordu belkide o şekilde bir şey benimkisi sadece bi fikir ...

çok ilginç ama benim bir yerde okudugum yazıda kıyamete yakın ALLAH bi takım insanlara (Allah uçar demek tabiki sakıncalı) kendine has özelliklerden vererek diğer insanları test e maruz bırakacaktır yazıyordu belkide o şekilde bir şey benimkisi sadece bi fikir ...

Yüce Allah (C.C) dilediği insana dilediği nimeti elbette verir. Fakat Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler bunlar Allah'a şirk koşan karanlık inanışlardır. Bundan dolayı bu tip nimetleri müşriklere değil de Allah'ın varlığına ve birliğine iman etmiş kimselere nasip edeceğini (tahmin ediyorum) şüphesiz en doğrusunu Yüce Allah (C.C) bilir.

Ayrıca kendi gözümle görmeden bu insanların uçtuklarına inanmam. Öyle 10 metreden değil 1 metre yakınında bulunmalıyım ve uçacak kişi şort ve atletten başka birşey giymemeli manyetik numaralara veya telli kaldıraçlara bizim karnımız tok. Ayrıca uzaktan izlenildiği için aynalarla da oyun yapmış olabilirler.

Yüce Allah (C.C) dilediği insana dilediği nimeti elbette verir. Fakat Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler bunlar Allah'a şirk koşan karanlık inanışlardır. Bundan dolayı bu tip nimetleri müşriklere değil de Allah'ın varlığına ve birliğine iman etmiş kimselere nasip edeceğini (tahmin ediyorum) şüphesiz en doğrusunu Yüce Allah (C.C) bilir.

Ayrıca kendi gözümle görmeden bu insanların uçtuklarına inanmam. Öyle 10 metreden değil 1 metre yakınında bulunmalıyım ve uçacak kişi şort ve atletten başka birşey giymemeli manyetik numaralara veya telli kaldıraçlara bizim karnımız tok. Ayrıca uzaktan izlenildiği için aynalarla da oyun yapmış olabilirler.

evet kesinlikle o özellikleri ALLAH müslüman olmayanlara verecek ve onlarda tanrı olduklarını iddaa edecek ve kanan müslümanlar halak olacak ...

çünkü kıyamet kopana kadar hiç bir kimse ALLAH ı göremez.

ancak cennete girmiş kişiler bulundukları yer itibari ile belli zaman aralıklarında görebilirler ...

SİZE KATILIYORUM.DAHA ÖNCEDE BU TÜR ŞEYLERİN ÖRNEKLERİNİ GÖRMÜŞTÜM.TELEVİZYONDA DA YAYINLANMIŞTI.RESİMLER ÜZERİNDE FOTOMONTAJ YA DA Bİ ŞEKİLDE DEĞİŞİKLİK YAPIYORLAR.BU DA ÖYLE BİRŞEY OLABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

arkadaşlar komik olmayalım derim ben gözümüzle görmediğimiz varlığa nasıl inanıyorsak ön yargılı olmamak lazım derim biraz araştırmak gerekiyor bu kadar ön yargı yapmayalım.dünya tepsi şeklinde değil artık dimi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...