Jump to content

Arkadaslar Ekrankarti İle İlgİlİ Bİr Soru

thesaw460

Recommended Posts

yenı bı kart alamayı dusunuyorum alacagım bu kart en azından son sıtem oyunlarda goruntu aksaması yapmaması lazım hd kart dusunuyorum en az 256bit 512mb fakat bu turde ekran kartları ddr3/ddr4/ddr5 oluyo fakat bendekı ddr2 boardı bılmıyorum 3 uyumlumu ama ddr2 sokete ddr3 takıyolmu takılsada aynı performans alınıyomu

sizin bıldıgınız ati hd ddr2 uyumlu bı kart varmı 256 bit 512mb olcak yada 256 bit yukarısı :D

güzel arkadaşım kullanmış olduğun anakartın modelini vede özeliklerini verirsen sana daha çok yardım çı olunur gibi geliyor bana üstün körüne bişey sorarsan ozamn derimki uyar taktığında ekran kartını elinde bulursun sonra özeliklerini yazki daha iyi sonuç alasın :D

ARkadaşım senin alıcağın ekran kartı pci-x yuvasına takılır.Ancak şunu bilmen lazım.Senin anakartın ram yuvaları ddr2 olması ekran kartını illaki en yüksek ddr2 takılcak anlamına gelmez.Ekran kartlarının üzerine memory diye adlandırılan kısım vardır.bu kısımların bellek veriyolu büyüklüğü ddr3 ddr4 seklinde tanımlanır.Bu saadece ekran kartlarının üzerinde buluna memorylere özel bir durumdur.Yani sen ister ddr2 yada ddr4 lü bir ekran kartı alırsan hiç bir sorun çıkmıcak.Pci-x hepsi aynı standarttadır.Sen o yuvalara istersen ddr2 bellek veri yoluna sahip ekran kartı istersen ddr4 veriyolu bellek veri yoluna sahip ekran kartı takarsın.Bu bir sorun teşkil etmicekdir.Ancak sen istiyorsun ben oyun oynadığım zaman oynadım oyun akıcı bir şekilde olsun istiyorsun.

Oyunun akıcı bir şekilde olması için en önemli dört etken vardır.Bunları ben sana şöyle kısaca açıklıyayım..

1-çift Çekirdekli İşlemci(En az)

2-En az 667 mhz hızında ddr2 Ram

3-Nvidia ve Ati de farklı teknolojiler mevcut.Oyunlar Nvidia sponsorluğunda yapılsada Atinin şuan ki kartı Nvidia ya göre daha iyi performans gösterdiği bilinmekde.

Ati radeon kartlar Fiyat/Performans şeklinde verebilir.

Film açısından Hd Teklonoijili kartlar viode görüntülerinde daha başarılı.Sana tavsiye edeceğim Kart Ati Hd 4850 yada 4870 almandır.

4-Çoğu kişi bu etkeni bilmeye bilir.

Bir diğer önemli unsur olan Power Supply dir.Çoğu sistemlerde power supplyler markası belli olmayan üstünde 400w yazmasına rağmen 300 w şeklinde çalışan Power Supplyler Sistemlere büyük hasar verebilir

Zaten Hd 4850 yada 4870 alman durumda 400 watlık bir psu var ise bunu değiştirmen gerekecekdir.En aşşağı 600 watlık markası ve güvenilir olan bir psu alman olucak.Hem Sistemini sigorta almanı sağlar hemde sistemin çalışması gereken watı rahatlıkla almasını sağlar..

Eğer yardımcı olabiliydiysem ne mutlu bana.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...