Jump to content

Hartdiskten Sesgeliyor

nod

Recommended Posts

arkadaşlar en son formattan bu yana hartdisk ten kütürtü şeklinde sesler geliyo sizce neden ve çözümü nedir.

disk c ve d olmak üzere ikiye bölünmüştür.disk 80 gb ve d henen emen dolu.

formattan sonra olduysa sorun şudur jumper ayarlarını yap düzelicekdir kardeş jumper yoksa jumper tak hdd ne kesinlikle düzelecekdir garantili veya varsa yerlerini değiştir a.e.ol

Jumperla ne alakası var. Jumperla Sürücünün birincil mi yoksa ikincil olduğunu belirlersin. Master ve slave

sevgili arkadaşım bendede aynı problemi yapmıştı 3-4 kere format atmıştım ben il dışındayken ilgisayarımı açmışlar hata devam etmiş aldırmamışlar 80 GB lık harddiskim kendini yemişti (yanmıştı) sen en güzeli bilgilerini yedekle ve bessektör taraması yap TNCXP format cd sinde ki programları kullan inşallah kurtarırsın

formattan sonra olduysa sorun şudur jumper ayarlarını yap düzelicekdir kardeş jumper yoksa jumper tak hdd ne kesinlikle düzelecekdir garantili veya varsa yerlerini değiştir a.e.ol

arkadaşım yerlerini değiştir demişin konumu ne olsun

sevgili arkadaşım bendede aynı problemi yapmıştı 3-4 kere format atmıştım ben il dışındayken ilgisayarımı açmışlar hata devam etmiş aldırmamışlar 80 GB lık harddiskim kendini yemişti (yanmıştı) sen en güzeli bilgilerini yedekle ve bessektör taraması yap TNCXP format cd sinde ki programları kullan inşallah kurtarırsın

(bessektör taraması) o nedemek yani diski komplemi boşaltıyım

(bessektör taraması) o nedemek yani diski komplemi boşaltıyım

Bad Sector yani hatalı [bozuk] sectör demek. ilk olarak hdd biraz boşallt C de felan en az 500 MB bırak ne kadar fazla boşaltırsan o kadar iyi olur. Daha sonra defrag yap. Sorun devam ederse security formatı dene

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...